İşte olay hakem Alper Ulusoy'un aldığı puan

İşte olay hakem Alper Ulusoy'un aldığı puan
İşte olay hakem Alper Ulusoy'un aldığı puan
Eskişehirspor­-Fenerbahçe maçında verdiği-vermediği penaltı ve gösterdiği kırmızı kart nedeniyle tepki çeken hakem Alper Ulusoy'un TFF gözlemcisinden aldığı not belli oldu.

Merkez Hakem Kurulu (MHK) Başkanı Kuddusi Müftüoğlu, Eskişehirspor­Fenerbahçe maçının hakemi Alper Ulusoy'un yönetimine değinerek, "Sezonun en düşük puanını aldı. Dinlendirilecek" dedi.

Ulusoy'un TFF gözlemcisinden aldığı puan 7.4'ünde (Yetersiz) çok altında olduğu için dinlendirmenin uzun soluklu olacağı öğrenildi.   

MHK Başkanı Müftüoğlu, hakemlerin yarı profesyonelliğe geçmesi ile ilgili olarak sorulan, "Aldıkları maç başı rakamları çok yüksek, bunun etkisinde kalıyorlar mı?" sorusuna şu yanıtı verdi:
"Buna katılmıyorum. Hakemin sorunu para değildir. Onların gıdası maçtır. 100 Lira da versen değişmez, daha üstünde bir para da. Benim anlamadığım, seminerden yeni çıkmış FIFA kokartını yeni takmış bir ismin nasıl böyle bir hata yaptığıdır."

ULUSOY'UN NOTU ZAYIF PERFORMANS VE ALTI

Diğer taraftan MHK Başkanı Kuddusi Müftüoğlu'nun, Alper Ulusoy için "Sezonun en düşük puanını aldı" açıklaması şu anlama geliyor:
7.0­7.4 arası : Yetersiz (beklenenin altında)
6.0­6.9 arası : Zayıf performans (oldukça yetersiz)
5.0­5.9 arası : Çok zayıf performans (Kabul edilemez) (DHA)