İşte Ömer Toprak gerçekleri

İşte Ömer Toprak gerçekleri
İşte Ömer Toprak gerçekleri
A Milli Takım'a gelmediği için ceza alıp almayacağı tartışılan gurbetçi futbolcu Ömer Toprak'ın durumu netlik kazandı. Türkiye, Hollanda Milli Takımı kadrosunu 48 saat önceden UEFA'ya bildirecek. Eğer Ömer Toprak bu listede olursa, TFF'ye şikayet hakkı doğacak. Aksi takdirde bir yaptırım hakkı bulunmuyor.

A Milli Takımı için davet almasına rağmen ve çağrıyı reddeden Ömer Toprak’a bugün için ceza verilmesi mümkün görünmüyor.

Leverkusen'den Ömer Toprak'a destek

Hollanda maçının 48 saat öncesinde nihai listenin UEFA’ya verildiğini belirten yetkililer, bu listede yer almasına rağmen takıma katılmayan isimlerin, şikayet edilebileceğini, bunun sonrasında ceza alabileceğini söylediler. Ancak federasyonun bu yola başvurup başvurmayacağı netlik kazanmadı.

Hakan Çalhanoğlu ile Ömer Toprak’ın son durumları hakkında Milliyet Gazetesi’ne konuşan Bayer Leverkusen Medya Sorumlusu Dirk Mesch, oyuncularının kararına saygı duyduklarını belirtti. Mesch, “Ömer Toprak haberleri doğru. Ömer’in Türk Milli Takımı’na katılmama kararına saygı duyuyoruz ve destekliyoruz. Ömer’in katılmamasındaki ana sebep, durumunun düzelmesi için en ufak bir çaba görmemesi ve durumunda bir değişiklik yapılmaması. Yani oyuncumuza direkt bir çağrı ya da ilgi olmadı” ifadelerini kullandı.

Hakan Çalhanoğlu konusunun farklı olduğunu kaydeden Mesch, “Hakan Çalhanoğlu, Sayın Fatih Terim ile bire bir görüşme yaptı. Yaptıkları görüşmeden sonra da A Millitakıma katılmak istediğini söyledi. Biz de oyuncumuzun kararına saygı gösterdik” açıklamasını yaptı. (Milliyet)

Hollanda'ya Robben şoku!