İşte Sabri gerçeği! Prandelli'den itiraf

İşte Sabri gerçeği! Prandelli'den itiraf
İşte Sabri gerçeği! Prandelli'den itiraf
Galatasaray Kulübü'nde 25 Ekim'de yapılan olağanüstü genel kurulda başkan seçilen Duygun Yarsuvat ve yönetim kurulu üyeleri mazbatalarını aldı. Yönetim kurulu üyesi Abdurrahim Albayrak'ın, "Sabri'yi Prandelli kadro dışı bırakmamış" sözleri dikkati çekti.

İSTANBUL - Türk Telekom Arena'da düzenlenen törende Divan Kurulu Başkanı İrfan Aktar, Başkan Duygun Yarsuvat'ın yanı sıra yönetim kurulu, denetleme kurulu, sicil kurulu ve disiplin kurulu üyeleri hazır bulundu. Yönetim kurulundan UEFA Kadın Yöneticiler Programı nedeniyle Cenevre'de bulunan Ebru Köksal ile mazeretini bildiren Hasan Murat Atay, törene katılmadı.

Sabri'ye yeni sözleşme


Başkan Yarsuvat ile yönetim kurulu üyelerine mazbataları İrfan Aktar tarafından verildi. Mazbatasını alan Yarsuvat, foto muhabirlerinin "fotoğraf için ortaya alabilir miyiz?" sözleri üzerine, "Ben mazbatamı alayım da siz sonra ortaya alırsınız. Önemli olan bu" diyerek espri yaptı.

Galatasaray Kulübü'nün yeni başkanı Duygun Yarsuvat'ın yönetim, denetim, sicil ve disiplin kurulu kadroları şöyle:

Yönetim kurulu:
(Asil) Hamdi Yasaman, Dursun Aydın Özbek, Mehmet İpekdokuyan, Abdurrahim Albayrak, Mehmet Can Topsakal, Cem Kınay, İsmail Sarıkaya, Mete İkiz, Ahmet Tunç Akan, Ebru Köksal.
(Yedek) Ceyda Gürcan, H. Murat Atay, H. Ural Aküzüm, Ali Yüce, S. Arda Üçer.

Denetim kurulu:
(Asil) Cengiz Ergani, Asena Yılmazkaya, Kerem S. Ergün.
(Yedek) Can Özatay, Cevat Genç, İlkan Koyuncu.

Sicil kurulu:
(Asil) Serdar Eder, Çetin Öztürk, Gürkan Eliçin, Giray Güngör, Mesut Karaarslan, Ali Tüzmen, A.Esat Tansev.
(Yedek) Deniz Gün Enön, Nihal Özfırat, Ö.Faruk Dak.

Disiplin kurulu:
(Asil) Oğuz Evrenos, Okan Tekinşen, Cemal Burnaz, Alparslan Karagülle, Celal Emon, Can Baydarol, Kunter Akyürek.
(Yedek) Hakan Gençer, Derya Göbelek, Hamdi Barıştıran, Aytuğ Sakallıoğlu, Hakan Ünsaler.

Meğer paraları bunun için saçmış!

"ROMA 7 GOLDEN SONRA HOCASINI BIRAKTI MI?"

Başkan Duygun Yarsuvat, alınan kötü sonuçlardan sonra yolların ayrılacağı iddia edilen teknik direktör Cesare Prandelli ile ilgili karar almadıklarını ve İtalyan teknik adamla görüşeceklerini söyledi.

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Yarsuvat, alınan kötü sonuçlardan sonra teknik direktör Cesare Prandelli ile yolların ayrılacağı yönündeki iddiaların aktarılması üzerine, "Roma, 7 golden sonra hocasını bıraktı mı? Bunun için teknik heyetimiz var. Hoca ile konuşacağız. Daha kendisiyle konuşmadık ve düşüncelerini duymadık" diye konuştu.

Yönetim kurulu üyesi Abdurrahim Albayrak'a yöneltilen kadro dışı kalan Sabri Sarıoğlu ve Emmanuel Eboue'nin durumuyla ilgili sorularda araya giren Yarsuvat, "Eboue konusunu Abdurrahim'e sormayın. Federasyona sorun" ifadesini kullandı.

Sarı-kırmızılı kulübün başkanı, futbolcuların para alamadığı için iyi performans gösteremediği iddialarının sorulması üzerine de "Para almadığı için performans düşük olmaz. Performans düşük olunca zaten hiç parasını alamayacak demektir. Oyuncular, performansına göre para alırlar" değerlendirmesinde bulundu.

Henüz kulübün hesaplarını görmediğini belirten Yarsuvat, eski başkan Ünal Aysal'ın son günlerde kredi çekip, futbolcuların alacaklarını ödediği iddialarının doğru olabileceğini söyledi.

"SABRİ'Yİ PRANDELLI KADRO DIŞI BIRAKMAMIŞ"

Yönetim kurulu üyesi Abdurrahim Albayrak, Sabri Sarıoğlu'nun sezon başında kadro dışı kalmasının Prandelli'nin kararı olmadığını söyledi. Albayrak, Sabri Sarıoğlu'nun Galatasaray'ın kaptanı olduğunu belirterek, "Hoca ile görüştük. Kendisi de memnun oldu. Sabri, Galatasaray'ın kaptanıdır. Bu sabah itibarıyla antrenmanlara çıkacak" şeklinde konuştu. Sarı-kırmızılı kulübün yöneticisi, karo dışı kararıyla ilgili "Sabri'yi Prandelli kadro dışı bırakmamış" dedi.

GAZETECİLERİN FOTOĞRAFINI ÇEKTİ

Duygun Yarsuvat, mazbata törenini takip eden basın mensuplarının fotoğrafını çekti. Yarsuvat, basın toplantısının bitmesinin ardından, töreni takip eden gazetecilerin fotoğrafını çekmek istedi. Kulüp çalışanlarından fotoğraf makinası alan Yarsuvat, ayağa kalkarak, fotoğraf çekti. (AA)

Felipe Melo'dan kötü haber