İşte şike davası dosyaları!

İşte şike davası dosyaları!
İşte şike davası dosyaları!
Yargıtay süreci tamamlanan 'futbolda şike davası' dosyaları 18. Ağır Ceza Mahkemesi'nin duruşma salonunda bekliyor.

İSTANBUL - Kısmen onaylanan, kısmen de bozulan şike davasında, aralarında Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın bulunduğu sanıkların mahkumiyet kararları Yargıtay tarafından onaylanmıştı. 18. Ağır Ceza Mahkemesi, şimdi dosyanın tamamını ne yapacağına karar verecek.

Şike dosyası mahkemeye ulaştı


'Futbolda şike davası' dosyaları, cezaları bozulan sanıklar açısından yeniden yargılamayı yapacak mahkemeye mi gönderilecek, yoksa aralarında Aziz Yıldırım'ın da bulunduğu sanıkların cezalarının infaz sürecini başlatmak için İnfaz Savcılığına mı gönderilecek?

SON SÖZÜ HSYK SÖYLEYECEK

Bu sorunun yanıtını bulmak için mahkeme, Adalet Komisyonu'ndan görüş istedi. Adalet Komisyonu ise aynı yazıyı Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu'na (HSYK) göndererek, şike davasının bundan sonraki süreci ile ilgili ne yapması gerektiğini sordu.

İstanbul 18. Ağır Ceza Mahkemesi, Adalet Komisyonu aracılığı ile HSYK'dan gelecek yanıta göre Aziz Yıldırım ile birlikte cezası onanan sanıklar yönünden dosyayı ya doğrudan İnfaz Savcılığı'na yollayacak ya da tevziye tabi tutup yeni bir mahkemeye göndererek dosyanın bu mahkeme üzerinden İnfaz Savcılığı'na gönderilmesini sağlayacak.

Yıldırım'a Yargıtay'dan kötü haber

Komisyonun bu konudaki görüşü beklenirken, binlerce sayfalık evrak da mahkeme salonunda bekliyor. Bugün tüm gözlerin çevrildiği ve akıbeti merakla beklenen dosyalar, bir kamera tarafından böyle görüntülendi. (DHA)

Aysal: Ben hiç hapse girmedim