İşte Sneijder'in yeni sözleşmesi

İşte Sneijder'in yeni sözleşmesi
İşte Sneijder'in yeni sözleşmesi
Galatasaray, sözleşmesi sezon sonu bitecek olan Wesley Sneijder ile yeniden anlaştı. Sarı-kırmızılı kulüp, 31 yaşındaki tecrübeli futbolcuya yılda 4.5 milyon Euro ve maç başı 30 bin Euro ödeyecek.

Sarı-kırmızılılarda tartışmalara yol açan Wesley Sneijder'in nikah tazeleme işi artık imzaya kaldı... Bir yıldır sözleşmesini uzatmak için bekleyen Hollandalı futbolcu, 2018’e kadar Galatasaray formasını giyecek.

Hürriyet Gazetesi'nin haberine göre; sezon sonunda bitecek olan kontratının transfer döneminde uzatılmaması ve menajerinin açıklaması sonrası hakkında “Gitmek istiyor” dedikoduları çıkan Snejder ile yönetim prensipte anlaştı.

Galatasaray'a metro müjdesi

YÖNETİM ÇOK RAHAT

FIFA kuralları gereği kontratı bitmeden 6 ay önce istediği kulüple görüşme hakkını elde edecek olan Sneijder adına Galatasaray yönetimi net bir ifade kullandı: İmzaların atıldığını yakında duyarsınız. Sneijder’ın kontratı Galatasaray’daki en kolay ve sağlam iş. Hollandalı yıldız, Galatasaray’dan ayrılmaz. Buna gözümüz kapalı eminiz. Kendini Galatasaray’a ait hissettiğini hem söylem hem de eylemleri ile her zaman belli etti. Dünya Kupası’na kadar hiçbir yere gitmez. Sıkıntı yok. Taraftarın içi rahat olsun.

AYNI ŞARTLARLA YOLA DEVAM

Sneijder'in menajeri Guido Albers, önümüzdeki hafta İstanbul ’a gelecek ve Cimbom ile sözleşme resmiyete dökülecek. Sözleşme şartları ise değişmeyecek. Yıllık 3.2 milyon Euro garanti ücret karşılığında toplam 2 yıllık imza atılacak.

Tecrübeli yıldızın eşi Yolanthe Cabau da bir çok yabancı futbolcunun aksine İstanbul’da doğum yapacak. Hollandalı futbolcunun isteği ile Sneijder çiftinin bebekleri Türkiye ’de hayata gözlerini açıp, İstanbul’da büyüyecek.

İŞTE SNEIJDER'İ ÖDENECEK ÜCRETLER
Garanti ücret: 3.2 milyon Euro (Yıllık)
İmza parası: 1.3 milyon Euro
Maç başı ücret: 30 bin Euro
Ev kirası: 10 bin Euro (Aylık)

Grosskreutz: Bu durumla baş edeceğim