İşte Süper Kupa'nın hakemi

İşte Süper Kupa'nın hakemi
İşte Süper Kupa'nın hakemi
Ezeli rakipler Galatasaray ile Fenerbahçe arasında Pazar günü oynanacak TFF Süper Kupa karşılaşmasının hakemi belli oldu.

Radikal.com.tr - 2012-2013 Spor Toto Süper Lig Şampiyonu Galatasaray ile Ziraat Türkiye Kupası sahibi Fenerbahçe'nin 11 Ağustos Pazar günü oynayacağı TFF Süper Kupa maçını, FIFA kokartlı hakem Bülent Yıldırım yönetecek. Dev derbide geçtiğimiz sezon olduğu gibi Cüneyt Çakır'ın düdük çalacağı konuşuluyordu.

Fenerbahçe ve Galatasaray'ın yolları ayrıldı!


Türkiye Futbol Federasyonu'ndan (TFF) yapılan açıklamaya göre; Büyükşehir Belediyesi Kadir Has Stadı'nda saat 20.30'da başlayacak mücadelede Yıldırım'ın yardımcılıklarını Ekrem Kan ve Asım Yusuf Öz yapacak. Maçta Serkan Gençerler dördüncü hakem olarak görev alırken, ilave yardımcı hakemlik görevini İlker Meral ve Mustafa İlker Coşkun yapacak.

TFF'nin internet sitesinde Yıldırım hakkında şu bilgilere yer verildi:

Bülent Yıldırım, 1 Ocak 1971'de Kayseri'de dünyaya geldi. Lisanslı olarak atletizm yapan, futbol, voleybol ve hentbol oynayan Yıldırım, ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü mezunu. Halen Başbakanlık Dış Ticaret Müsteşarlığı Teftiş Kurulu Başkan Yardımcılığı görevini sürdürüyor. Hakemlikte ilk maçına 24 Kasım 1996 günü çıktı. Süper Lig'de ilk maçını 30 Ağustos 2003'te yönetti ve o günden bu yana istikrarlı bir biçimde yükselişini sürdürdü. Ülkemizin FIFA kokartlı 7 hakeminden biri. 1 Ocak 2011'de UEFA'nın Premier kategori hakemliğine yükseltildi. 2010-2011'de Beşiktaş - İstanbul Büyükşehir Belediyespor ve 2011-2012'de Bursaspor-Fenerbahçe arasında oynanan iki Ziraat Türkiye Kupası finalini yöneten Bülent Yıldırım, bir Süper Kupa maçında ilk defa düdük çalacak.

Davul yasağı mahkemelik

Melo'dan Fenerbahçe mesajı