İşte tartışmanın nedeni!

İşte tartışmanın nedeni!
İşte tartışmanın nedeni!
TFF Başkanı Demirören, Kulüpler Birliği toplantısında Trabzonspor Başkanı Hacıosmanoğlu ve Sivasspor Başkanı Otyakmaz ile söz düellosu yaptı.

Yargıtay'ın şike ve teşvik davasına ilişkin kararı tartışılmaya devam edilirken, Kulüpler Birliği’nin dünkü toplantısına da bu olay damgasını vurdu. Kulüpler Birliği Vakfı’nın, e-bilet ve kulüpler yasası gündemli toplantısına Fenerbahçe ve Gaziantepspor dışındaki kulüplerin başkan ve temsilcileri katıldı. 40 kadar kulüp yetkilisinin bulunduğu toplantı saat 14.00’te başlarken, Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören ve Spor Genel Müdür Mehmet Baykan, saat 15.00’te toplantıya dahil oldu.

TFF'ye sert tepki: Hangi hakla...


"GÜNDEMİMİZ ŞİKE DAVASI DEĞİL"

Hürriyet Gazetesi'nden İsmail Er'in haberine göre; Bayhan ve Demirören'in toplantıya girmesinin hemen ardından ortam gerildi. Trabzonspor Kulübü Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, Türk futbolunun adil yönetilmediğini söyledi. Yıldırım Demirören, "Bunun yeri, burası değil” dedi. Kulüpler Birliği Başkanı İlhan Cavcav da, “Gündemimiz şike davası değil” dedi. Ancak Hacıosmanoğlu, adil ve adaletli yönetimin konuşulması gerektiğin belirterek konuşmasına devam etti. Dört büyük kulüpten başkan olarak bir kendisinin toplantıda bulunduğunu söyleyen Hacıosmanoğlu, “Yeni yasayı konuşmayalım. Zaten çıkan yasalar da uygulanmıyor” dedi.

"SANA DAVA AÇABİLİRİZ"

Bunun üzerine Cavcav, “Burada yabancılar var, biz buraya yasaları konuşmaya geldik” ifadelerini kullandı. Bu sözlere, “Bunlar futbol ailesi” karşılığını veren Hacıosmanoğlu, Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören’e dönerek şunları söyledi:
“Sen bu futbolu adaletli yönetmiyorsun. Senin bağlı bulunduğun UEFA Fenerbahçe’ye ceza verdi, ‘ Türkiye ’de ceza yargılaması var’ dediniz. Yargıtay mahkeme kararlarını onayladı, aradan saatler geçmeden basın sözcünüz, ‘Bu dosya kapanmıştır’ dedi. Gümrükten mal mı kaçırdınız? Senin görevin miydi bu açıklamaları yapmak? Senin hukukçuların yok mu, söylemiyorlar mı? Kurulların hakkında yarın Trabzonspor’un sana ceza ve tazminat davası açabileceğin söylemiyorlar mı?”

Tolga Zengin'den 'kupa' mesajı


"BEN DE YARGILANIYORUM"

Demirören’in, Hacıosmanoğlu’nun bu sözlerine yanıtı, “Konuyla ilgili kararı biz vermedik, kurullarımız verdi. Yeni deliller sunulursa bu kurullar yeniden yargılamayı değerlendirir” şeklinde oldu. Demirören’in bu sözleri üzerine, hakkındaki mahkeme kararı Yargıtay tarafından bozulan Sivasspor Başkanı Mecnun Otyakmaz söze girdi ve karşılıklı şu diyalog yaşandı:

Otyakmaz: “Sayın başkan, sen yeni yargılamayı aç, ben de yeni deliller sunacağım.”
Hacıosmanoğlu: “Sana ne oluyor Mecnun!”
Otyakmaz: “Ben de yargılanıyorum.”
Hacıosmanoğlu: “Sen delikanlı olduğunu ben televizyonda da söylemiştim. Maç satan karısını da satar demiştin. Bu benim için sözün bittiği yerdir. Sana sahip çıktığım için küfür yedim. Şimdi elimde delil var diyorsun. O zaman delikanlı gibi bu delilleri sunacaksın.”

TRABZON’UN PİSLİĞİ VARSA TEMİZLERİZ

Otyakmaz: “Ben ispiyoncu değilim. Benim delilim var.”
Hacıosmanoğlu: “Temiz Türk futbolu için bu konuşmayı aşağıda medyaya söyleyeceğim.”
Otyakmaz: “Yeniden yargılamada bunlar mahkemeye sunulur. Ortamın gerilmesinin kimsaya yararı yok. Bu konular kapansın.”
Hacıosmanoğlu: “Neden kapansın? Adil yargılama için elindeki belgeleri vereceksin. Bizim tanıdığımız delikanlı Mecnun delilleri verir. Bu delillerde Trabzonspor’un bir pisliği varsa, bunları biz kendimiz temizleriz.”

İbrahim Hacıosmanoğlu, bu diyaloğun ardından Kulüpler Birliği toplantısından ayrıldı.

Yargıtay kararıyla sokağa döküldüler


"ADALET İÇİN SAVAŞIYORUZ"

Trabzonspor Kulübü Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, gergin toplantı sonrası soruları yanıtladı. Öncelikle toplantıda, Sivasspor Başkanı Mecnun Otyakmaz ile kavga ettiği yolundaki yorumun doğru olmadığını söyleyen Hacıosmanoğlu, “Ben Yıldırım Demirören ile tartıştım” dedi

Hacıosmanoğlu, Yargıtay kararı ile ilgili olarak da şöyle konuştu:
“Ortalıkta bir tiyatro oynanıyor. Bu tiyatro nasıl sonlanacak ben de bilmiyorum. Türkiye’de mi, yoksa Avrupa’da mı sonlanacak. Ben de merak ediyorum. Türk futbolunun temiz ve adaletli olması için savaşıyoruz. Savaşmaya da devam edeceğiz. Kulüpler Birliği toplantısına 4 Büyük kulüpten bir tek ben katıldım. Diğerleri nerede? Türk futbolunun adaletli olması için herkesin taşın altına elini sokması lazım."

Yargıtay'dan oybirliğiyle 'şike' kararı


OTYAKMAZ: KİMSE MASUM DEĞİL

Sivasspor Kulübü Başkanı Mecnun Otyakmaz, Kulüpler Birliği toplantısı sonrası yaptığı açıklamada, “Bildiklerim Türk futboluna ve kimseye bir şey kazandırmaz. İki yıldır devam eden kaosun artmasına neden olur. Ama kimse de söylendiği gibi masum değil” dedi.

"ALET OLMAK İSTEMİYORUM"

Yargıtay’ın kendisiyle ilgili mahkeme kararını bozduğunu belirten Otyakmaz, "Yerel mahkemede yeniden yargılanacağım. Süreç devam edecek. Federasyon Başkanı ve Spor Genel Müdürü’nün bulunduğu ortamda böyle olayları konuşmak bize yakışmaz. Fenerbahçe ile Trabzonspor arasındaki olay beni ilgilendirmez. Ben bu tür olaylara alet olmak istemiyorum” dedi.

Giray Kaçar: Trabzonspor'un şampiyonluğu tescillenmiştir