İşte Terim'in bahsettiği anneler

İşte Terim'in bahsettiği anneler
İşte Terim'in bahsettiği anneler
Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, Milli Takım'da Gökhan Töre ile Hakan Çalhanoğlu ve Ömer Toprak arasında yaşanan gerginliğin ortaya çıkması sonrası Çalhanoğlu'nun babası ile röportaj yapıldığı için isyan etti. Deneyimli teknik adam, EURO 2008 döneminde de gazetecilerin oyuncuların anneleri ile röportaj yaptığını vurguladı.

Fatih Terim, dün yaptığı açıklamda, "2008 yılında Çek Cumhuriyeti maçından önce anneleri, 'benim oğlumu oynatmıyorsunuz' diye konuşturdunuz. Şimdi de oyuncunun babasını konuşturdunuz. İster babalar konuşsun ister anneler konuşsun. 8 sene önce konuşulan olayları bize tekrar reva görüyorsunuz. Hadise yanlış demiyorum. Ama bir araştırın arkasını" ifadelerini kullandı.

Terim fena patladı: Siz hasta mısınız?


Hürriyet'te yer alan habere göre; Terim'in bahsettiği 'anneler' haberi ve sonrasında yaşananlar şöyle:

'MİLLİ ANNELER DE TERİM'E TEPKİLİ'

Türkiye A Milli Futbol Takımı'nın EURO 2008'de Portekiz'e 2-0 mağlup olduğu mücadelenin ardından Sabah Gazetesi Volkan Demirel, Ayhan Akman, Arda Turan ve Tolga Zengin'in anneleri ile bir röportaj yapmış ve anneler de tecrübeli teknik adama eleştirilerde bulunmuştu.

VOLKAN DEMİREL'İN ANNESİ LEYLA DEMİREL: Evde izledim maçı, çok üzüldüm. Defansımızda çok boşluk vardı. Koşturmadılar, mücadele etmediler. Ben hocada da bazı kabahatler buluyorum. Bazı oyuncuları yanlış yerlerde oynattı gibi geldi.
AYHAN AKMAN'IN ANNESİ AYŞE AKMAN: Maçı evde tek başına izledim ve çok üzüldüm. Çok iyi oynayamadıklarını düşünüyorum. İyi mi çalışmadılar acaba?
ARDA TURAN'IN ANNESİ YÜKSEL TURAN: Tam performansla oynamadıkları kesin. Ama yorum yapmak istemiyorum.
TOLGA ZENGİN'İN ANNESİ MELEK ZENGİN: Semih erken girse daha mı iyi olurdu acaba? Önümüzdeki maçı mutlaka alacağız başka alternatifimiz yok.

TERİM O ZAMAN DA İSYAN ETTİ

Bu haberin yayınlanmasının ardından, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) konu ile ilgili bir açıklama yayınlamış ve haberi yapan gazeteye tepki göstermişti. Milli oyuncuların kampta, "Biz böylesine önemli bir maça hazırlanıyor, halkımızı mutlu edip sokaklara dökmek için uğraşıyoruz. Ama ülkemizde bizi eleştirmek için annelerimiz kullanılıyor" şeklinde sözler kullanarak eleştiride bulunduğu belirtilirken, Milli Takım Teknik Direktörü Fatih Terim'in de "Annelerimiz kutsaldır. Milli Takım'ı eleştirmeye o kadar bayılıyoruz ki sonunda buna annelerimizi de alet ettik" açıklamasına yer verilmişti.

Semih Kaya: Başaramayacağız şey yok