İşte TFF'nin 'küfür' formülü

İşte TFF'nin 'küfür' formülü
İşte TFF'nin 'küfür' formülü
Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) uzmanlarının uzun süredir üzerinde çalıştığı, yeni sezonda uygulanacak 'çirkin ve kötü tezahürat' cezasındaki değişiklikler belli oldu.

Disiplin Talimatı'nda yapılacak değişikliğe göre, ilk 4 eylemde yine katlamalı para cezası var. 5, 6, 7 ve 8’de ise küfrün edildiği tribün kapatılacak. 9, 10, 11 ve 12. eylemin her birinde 1’er maç seyircisiz oynama cezası kesilecek. 13 ve sonrasındaki çirkin ve kötü tezahüratta ise ceza , 2’şer maç seyircisiz oynamaya çıkacak. Bu karşılaşmalarda, kadın ve çocuklara serbestlik uygulaması kalkacak.

Fenerbahçe'ye büyük müjde


Habertürk'ten Atilla Türker'in haberine göre; Yeni talimatla birlikte tüm kulüplere af geliyor. Yani seyircisiz oynama cezası devam eden Fenerbahçe, Trabzonspor, Bursaspor başta olmak üzere profesyonel liglerdeki tüm takımlar bu aftan yararlanacak.

Sıfır tolerans uygulaması yine devam edecek. Tribünlerde bir saniye bile küfür olsa temsilci raporuna işlenecek ve Disiplin Kurulu'na gönderilecek. Bunun için o takımın tribündeki taraftarının yüzde 10’unun sadece bir saniye çirkin tezahüratta bulunması yeterli.

Katlamalı olarak verilen para cezaların miktarı ise büyük olasılıkla aynı kalacak. Bu ceza; Süper Lig’de 40, 80, 160 ve 320 bin lira olarak artış gösteriyor.

TFF’nin önümüzdeki hafta yapacağı yönetim kurulu toplantısında konuyu karara bağlaması bekleniyor.

Antalyaspor'dan Avrupa başvurusu