İşte UEFA'nın Türkiye-Rusya kararı

İşte UEFA'nın Türkiye-Rusya kararı
İşte UEFA'nın Türkiye-Rusya kararı
UEFA yetkilileri, 2016 Avrupa Şampiyonası Finalleri'nde mücadele edecek Türkiye ile Rusya'nın olası bir eşleşme durumunu engellemek için özel bir çalışma yapılmayacağını açıkladı.

Rus gazeteciler, Fransa'nın ev sahipliği yapacağı 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası Finalleri'nde Türkiye ile Rusya'nın aynı gruba düşme ihtimaline ilişkin UEFA yetkililerine kritik bir soru yönetti.   

Skorer.com'un haberine göre; UEFA'nın bu soruya yanıtı, "KUra çekimiyle ilgili bu tip varyasyonlar bağlamında bir değişiklik beklemiyoruz" şeklinde oldu. Rus basını da haberi şöyle duyurdu:
"UEFA'nın Rusya ile Türkiye'yi farklı gruplara yerleştirme planı yok. Olası bir Rusya-Türkiye eşleşmesini riskli görmüyor."

Rusya Milli Takımı, EURO 2016 Elemeleri G Grubu'nda Avusturya'nın ardından ikinci oldu. A Grubu'nu üçüncü sırada bitiren Türkiye ise 'en iyi üçüncü' kontenjanından Avrupa Şampiyonası vizesi aldı.

Kura çekimi öncesi Rusya ikinci, Türkiye ise dördüncü torbada yer aldığı için iki ülkenin finallerde eşleşme ihtimali bulunuyor.