İşte Veli Kavlak'ın 4 şartı

İşte Veli Kavlak'ın 4 şartı
İşte Veli Kavlak'ın 4 şartı
Yıllık 600 bin Euro ile Beşiktaş'ın en az kazanan üçüncü futbolcusu olan Veli Kavlak, yönetime "Performansımın karşılığını istiyorum" mesajını verdi. Rakam olarak da takımın en çok kazanan yerli oyuncusu Gökhan Töre'nin ücretini işaret etti.

Alman ve İtalyan kulüplerinin transfer listesinde yer alan Veli Kavlak, sezon sonu bitecek olan sözleşmesini yenilemek için şartlarını ortaya koydu. Transfer görüşmesinde ezber bozan bir yaklaşım sergileyen gurbetçi futbolcu, kendisine önerilecek rakam belirlenirken istatistiklerinin dikkate alınmasını istedi. Ücret konusunda ise baz olarak Gökhan Töre'yi aldı.

Beşiktaş maçının stadı değişti


Sabah Gazetesi'nde yer alan habere göre; Veli'nin yönetimden talepleri şöyle:
1- Beşiktaş'ta mutluyum. Amacım uzun yıllar siyah-beyazlı formaya hizmet etmek. Ancak, bana önerilecek rakam belirlenirken ortaya koyduğum performans ve istatistiklerim göze alınmalı.
2- Şu anda kazandığım para ortada. Hak ettiğimin çok gerisinde kaldım. Buna rağmen ara zam ya da iyileştirme istemedim. Bu iyi niyete, aynı şekilde karşılık bekliyorum.
3- Bonservis ödemeyeceksiniz. Futbolculara ödenen alt ve üst limitler de belli. Sizden pazarlıksız rakam istiyorum. Masaya oturup, yüksek rakam söyleyerek, sonradan indirmenin bir alemi yok.
4- Talebim İlk yıl için 1.4, sonraki yıllar için de 1.5, 1.6, 1.7 milyon Euro ve maç başı ücret (takımın en çok kazanan yerli oyuncusu Gökhan Töre'nin aldığı rakam). Hakkım olanı vereceğinize inanıyorum.

TAKIMIN AĞIR İŞÇİSİ

Yıllık 600 bin Euro'luk ücretiyle, yedek kaleciler Emre Metin (20 bin Euro) ve Cenk Gönen'den (530 bin Euro) sonra takımın en az kazanan ismi olan Veli Kavlak, buna karşılık takıma en çok fayda sağlayan isimlerin başında geliyor. Gurbetçi yıldız, Beşiktaş'ın en fazla ikili mücadele kazanan ismi olurken (24), isabetli pasta da (382) Atiba'nın (649) ardından ikinci sırada yer alıyor.

4 sezonda 129 maça çıkan Veli, aynı zamanda Pedro Franco ve Emre Metin'le birlikte maç başı ücret almayan üç oyuncudan birisi.

TFF'den Tolga Zengin'e cevap