İşte Yıldırım ile Yanal arasındaki o tartışma!

İşte Yıldırım ile Yanal arasındaki o tartışma!
İşte Yıldırım ile Yanal arasındaki o tartışma!
Teknik direktör Ersun Yanal, geçtiğimiz sezonu şampiyonlukla tamamlamasına rağmen Fenerbahçe'den gönderilirken, bu ayrılığın perde arkasında çok ilginç bir olay yaşandığı ortaya çıktı.

Trabzonspor Teknik Direktörü Ersun Yanal’ın, Fenerbahçe ’den ayrılışı hayli olaylı oldu. Sarı-lacivertliler, tecrübeli teknik adamın özel hayatındaki dalgalanmaların takıma olumsuz etkisini savundu. Yanal ise bunlara direkt cevap vermezken, sitemkâr ifadelerle de olsa tepki gösterdi.

Bugün Gazetesi'nde yer alan habere göre; Ersun Yanal’ın, Fenerbahçe’deki son aylarında oldukça ilginç bir olay yaşandı.

Trabzon'a veda! Ersun Yanal açıkladı


TUTKUSUNUN PEŞİNDEN KOŞTU

Geçtiğimiz yıl, aylardan Mayıs. Fenerbahçe şampiyonluk sevinciyle yeni sezona hazırlanıyor. Bu arada teknelere ve denize olan tutkusuyla bilinen Ersun Yanal, ticarete de atılıyor ve Beylikdüzü’ndeki marinada bulunan spor tesisini kiralıyor. Hem teknesiyle ilgilenmek hem de burada bir spor salonu işletmek için kolları sıvarken, marinada bulunan Marmara Açık Yat Kulübü’nün de başkanlığına seçiliyor. Ancak Yanal’ın başkanlığı, Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım’ın kulağına gidiyor ve olanlar oluyor.

ADINI SİTEDEN KALDIRMADILAR

İkili bir araya geliyor. Aziz Yıldırım şu ifadeyi kullanıyor:
“Ne başkanlığı, burada tek başkan benim. Senin işin sadece takımla ilgilenmek. İstifa et hoca.”

Yanal, bu konuşmanın ardından istifa kararı alıyor. Yat kulübüne bunu bildiriyor. Ancak kısa bir süre sonra, daha yeni sezon başlamadan Yanal, Fenerbahçe ile yollarını ayırdı. Bu nedenle, zaten sürekli gidip geldiği yat kulübü için adı halen başkan olarak görülüyor. Tesisin resmi internet sitesinde Yanal’ın başkanlığı devam ediyor.

Ersun Yanal, Özgecan'ı unutmadı