İşte Yıldırım-Koç gerçeği

İşte Yıldırım-Koç gerçeği
İşte Yıldırım-Koç gerçeği
Fenerbahçe'de aralarının açık olduğu iddia edilen Başkan Aziz Yıldırım ile eski asbaşkan Ali Koç'u, perşembe günü kulüpte bir araya gelip gündemdeki iddiaları konuştuğu ortaya çıktı.

Geçtiğimiz hafta başında Aziz Yıldırım için yeniden yargılanma kararıyla gelen müjdeli haber sonrası 1907 Derneği’nin yaptığı açıklama bu güzel ve mutlu güne gölge düşürdü. İddialar Ali Koç’un başkanı olduğu dernekte ve bizzat yürüttüğü “Adalete Fener Yak” kampanyasında başarılı işler yapmasına rağmen yazılı açıklamada yeniden yargılama kararının çıkmasında daha çok kendilerinin ön planda olmasıyla ilgiliydi.  

'Fenerbahçe seni çok seviyorum'


Bu durum çok iyi anlaşan Aziz Yıldırım ile Ali Koç’un arasını açtı. Hatta açıklamadan iletişimde görevli iki kulüp çalışanı sorumlu tutulup görevlerine son verildi. Aradan geçen yaklaşık 9 günlük süreçte ikili gözler önünde gözükmeyince de aralarındaki soğukluk daha da arttı. En azından bilinen bu. Aziz Yıldırım’ı yakından tanıyanlar bilir ki başkan sinirlendiğinde tepkisini hemen oracıkta verir. Açıklamayı gördüğü andaki tepkisi de bu yöndeydi.

İKİ DERNEĞE DAHA TEŞEKKÜR YOK!

Vatan Gazetesi'nde yer alan habere göre; aradaki bu soğukluk iddiaları perşembe günü son buldu. Malatya’ya bayi açılışına gidecek olan Ali Koç yolculuk öncesi Başkan Aziz Yıldırım ile kulüp binasında bir araya geldi. İkili yanlış anlaşılan konuları konuştu. Yıldırım hafta sonu Bodrum’a geçti. Koç ise yoğun iş temposuna döndü. Başkanın yakın arkadaşları da ikili için "Kesinlikle birbirlerine küsmezler. Ortak yönleri çok ve bazen resmi bazen de baba-oğul ilişkisi vardır. Aralarına kimse giremez” şeklinde iddialı yorumlarda bulunuyorlar. 'Adalete Fener Yak' kampanyasının hedefine ulaşmasıyla ilgili yakın zamanda tekrar bir teşekkür açıklaması olacak. Bu açıklama durumun daha net anlaşılmasını da sağlayacak.

Gelelim başkanın dergideki yazısına. Koç’un dışında emeği çok fazla geçen iki derneğin adı da listede yok. Bağdat Caddesi’ndeki yürüyüşü organize eden ve desteklerini hiç esirgemeyen Fenerbahçeli Avukatlar ile Anıtkabir organizasyonlarında başmimar olan Ankara Fenerbahçeliler Derneği...

Aziz Yıldırım'ın Meireles kararı