İşte Yıldırım'ı PFDK'lık eden sözler

İşte Yıldırım'ı PFDK'lık eden sözler
İşte Yıldırım'ı PFDK'lık eden sözler
Fenerbahçe'nin ligde Sivasspor'a 2-0 yenildiği maçta yaşananların yankısı sürerken, sarı-lacivertlilerin başkanı devre arasında öfkesine hakim olamadı.

Karşılaşmanın hemen başında hakem Yunus Yıldırım’ın Fenerbahçe lehine çalmadığı penaltı düdüğü ve sonrasında gerilen sinirler nedeniyle Egemen Korkmaz’ın kırmızı kart görmesi uzun zamandır deplasmanda maç izlememe geleneğini Sivas’ta bozan Aziz Yıldırım’ı adeta küplere bindirdi.

Webo'dan 'utanç' tweeti


Vatan Gazetesi'nden Ali Can'ın haberine göre; berabere biten ilk yarıyı sinirden kıpkırmızı kesilerek izleyen başkan , 45 dakikayı sonlandıran düdüğün ardından soluğu soyunma odalarına giden koridorda aldı. Öfkesine hakim olamayan Yıldırım, hakem Yunus Yıldırım’a tepkisini çok ağır sözlerle gösterdi.

Tecrübeli hakeme "Anamızı s..tiniz. Buz gibi penaltıyı vermiyorsun. Sonra bir de oyuncuyu (Egemen Korkmaz) çıldırtıp, kırmızı kart gösteriyorsun. Bu böyle gitmez. Ben bunların hesabını elbet soracağım" dedi.

Fenerbahçe'den gazetelere ilan


90 GÜN CEZA KAPIDA

Bu yaşananların ardından Yunus Yıldırım, başkanın sözlerini aynen bu şekilde raporuna yazdı. Raporla birlikte Aziz Yıldırım, hakem soyunma odası ihlali, tehdit ve küfürden dolayı PFDK’ya sevk edilirken, başkanın 60 ile 90 gün arasında hak mahrumiyeti cezası alması bekleniyor.

Bu arada Aziz Yıldırım ve genel sekreter Mahmut Uslu’nun dışında kırmızı kart gören Egemen Korkmaz sportmenliğe aykırı hareketten PFDK’ya sevk edildi. 

Egemen Korkmaz'ın gözyaşları