'İstedikleri yerde oynarız!'

Türkiye'deki terör olaylarını bahane ederek, Galatasaray ile oynayacağı Şampiyonlar Ligi maçı için İstanbul'a gelmek istemeyen Juventus'un menajeri Luciano Moggi ilginç açıklamalarda bulundu.
Haber: MEHMET DEMİRCAN / Arşivi

TORİNO - Türkiye'deki terör olaylarını bahane ederek, Galatasaray ile oynayacağı Şampiyonlar Ligi maçı için İstanbul'a gelmek istemeyen Juventus'un menajeri Luciano Moggi ilginç açıklamalarda bulundu. İtalyan temsilcisi, Türkiye'ye gelmeme konusunda ısrarlarını sürdürürken, Moggi, "İstanbul'a gelmek istemiyoruz, ancak Galatasaray ile istedikleri yerde oynayabiliriz. Türk taraftarların çok olduğu şehirler de bizim için sakıncalı değil" şeklinde konuştu.
İstanbul'da yaşanan terör olaylarını şiddetle kınadıklarını da dile getiren ünlü futbol adamı, "Saldırıların devamı gelebilir. Juventus Kulübü olarak futbolcularımızı düşünmek bizim görevimiz. Her iki taraf
için de en iyisi tarafsız bir sahada oynamak. Nedved bizim için büyük bir yıldız. Ancak Hakan Şükür de bize göre yıldız. Bu nedenle UEFA'nın, 2 Aralık öncesi maçı Türkiye dışına alacağını umuyoruz" dedi.
Bu arada, önceki gün İtalyan ajansı ANSA'ya da bir açıklama yapan Moggi, "Bu kritik dönemde her iki tarafı da sağduyuya davet ediyorum. Tartışmalar, gereksiz krize neden olabilir. Biz kriz yaşanmasını istemiyoruz. Sadece futbol oynamak istiyoruz. İstanbul'daki olaylardan sonra, UEFA'ya başvurduğumuz doğru değil. UEFA'nın verdiği karar kesinlikle kendi insiyatifleri doğrultusundadır" iddiasında bulundu.
Almanya Bild gazetesi, maçın Stuttgart'ta oynanabileceği iddia edildi. Ancak, Başbakan Tayyip Erdoğan'ın İtalya Başbakanı Silvio Berlusconi ile
UEFA'ya verdiği devlet güvencesinin ardından maçın bir başka ülkede oynanmasına düşük ihtimal gözüyle bakılıyor.