İstenmeyen adam; Diego Costa!

İstenmeyen adam; Diego Costa!
İstenmeyen adam; Diego Costa!
Atletico Madrid forması giyen Diego Costa'nın, ülkesi Brezilya yerine İspanya Milli Takımı'nı seçmesi kendisine pahalıya patladı.

Mehmet ÇİFTÇİ / MADRİD (DHA) - Brezilya Futbol Federasyonu, Adalet Bakanlığı'na başvurarak Diego Costa’nın vatandaşlıktan çıkarılmasını istedi.

İspanya tercihinin nedeni


Brezilya Milli Takım Hukuk İşleri Direktörü Carlos Eugenio Lopes, "Hiç kuşku yok ki Diego Costa, baskı altında İspanya Milli Takımı'nı seçti. Tercihi tamamen ekonomiktir. Biz de buna karşılık önlemlerimizi alacağız" dedi.

Golcü futbolcunun kendilerine bir mektup göndererek ülkesine olan aşkını ilan ettiğini hatırlatan Lopez, "Bu nasıl bir aşktır; Bizi seviyor, ama İspanya’yı tercih ediyor. Öyleyse biz de mücadelemize hukuk alanında devam ederiz" ifadelerini kullandı.

Carlos Lopes, İspanya Futbol Federasyonu Başkanı Jose Maria Angel Marin’e de yüklenerek, kendisi ile yaptıkları telefon konuşmasında, başkanın Diego’yu seçme konusunda istekli olmadığı izlemini aldıklarını belirtti.

Arda Turan’ın takım arkadaşı olan Diego Costa’nın, ülkesi Brezilya’da 'istenmeyen adam' ilan edildiği, ülkesine geri dönmesi halinde ise protestolara mağruz kalacağı uyarısı yapıldığı ifade edildi.

Diego Costa kararını verdi