'İstesek yazı yazdırmayız'

İlk gün MHK başkanı Bülent Yavuz, ikinci günde federasyon başkanı Haluk Ulusoy...
Haber: CEMAL ERSEN / Arşivi

KUŞADASI - İlk gün MHK başkanı Bülent Yavuz, ikinci günde federasyon başkanı Haluk Ulusoy... Kuşadası'nda süren hakem seminerinde dün hakaret ve tehdit sırası Ulusoy'daydı. Hakemlere yönelik bir konuşma yapan federasyon başkanı, medya mensupları ve bazı köşe yazarlarını açıkça tehdit ederek, "Bizler eğer konuşursak onlar yazı yazacağı gazetelerin kapısından içeri giremezler. Kimsenin ekmeği ile oynamak istemiyoruz" ifadelerini kullandı.
Ulusoy, şifahi konuşmak istemediğini belirterek, "Bana asılsız suçlamalar yapıldı, bazı köşe yazarları hedef gösterdi. Onları bugüne kadar muhatap kabul etmedim. Asla muhatabım olamayacaklar. Çünkü muhatap olursam evlerinden dışarıya çıkarttırmam. Hayal tacirliği yapacaksınız, insanların namusuna, şerefine, sözler sarfedeceksiniz. Eğer konuşursak halk onları sokağa çıkarttırmaz" şeklinde konuştu.
Federasyon başkanı son dönemlerde kendisine ve federasyona yapılan eleştirilere yanıt niteliğindeki konuşmasına şu sözlerle devam etti:
"Geçmişte Orhan Şeref Apak, Hasan Polat, Şenes Erzik şimdi de Haluk Ulusoy. Yarın bir başkası. Geçmişte Özarı, Denizli, Terim, şimdi de Şenol Güneş. Yine geçmişte Garan, Babacan, Deda, Metin Tokat, yarın da diğerleri. 2004 Avrupa Şampiyonası'na hakem gönderme umudumuz yok. Ancak 2006 Dünya Kupası'na bizden biri gidebilir. Haluk Ulusoy dönemi başarılarıyla olmasa bile ihanetlerin konuşulacağı bir federasyon olarak tarihe geçecektir.
Bu ihaneti ve saldırıyı yapanlar bana değil, beyinlerinden atamadıkları mikroplara saldırıyorlar. 24 yıldır futbol camiası içinde yaşayan biri olarak kime arz, kime rica, kime emir vereceğimin bilincindeyim. Komplo teorisi üretenler var. Dünya üçüncülüğünü kendime çıkar olarak kullansaydım, bana teklif edilen milletvekilliği, hatta bakanlığı reddetmezdim. Biz iki yıl daha göreve devam edeceğiz. Süremiz bittiğinde kamuoyu, futbol camiası, halk isterse devam ederiz."