'İstifam kişisel nedenlerden'

Olağanüstü kongre istemiyle hakkında açılan davalarla uğraşmakta olan Futbol Federasyonu, başkanvekili Kemal Kapulluoğlu'nun istifasıyla sarsıldı.

ANKARA - Olağanüstü kongre istemiyle hakkında açılan davalarla uğraşmakta olan Futbol Federasyonu, başkanvekili Kemal Kapulluoğlu'nun istifasıyla sarsıldı. Kapulluoğlu kararı almasında kişisel nedenlerin rol oynadığını söyledi.
Kemal Kapulluoğlu, sağlık ve ailevi sorunlarını gerekçe göstererek görevinden ayrıldığını belirterek, "Sayın Haluk Ulusoy ile aramızda bir sorun yok. Kendisi ağabeyimdir. Hukuksal açıdan ne zaman ihtiyaçları olursa gereken desteği vermeye hazırım. Daha fazla o koltukta oturmayı doğru bulmadım" diye konuştu. Kararının kesin olduğunu vurgulayan Kapulluoğlu, geri dönmesi için baskı yapılması halinde, bunu kabul etmeyeceğini ifade etti.
Bir ayrılık da Galip Asal'dan Eski başkanvekili kendi istifasının ardından yönetim kurulunda istifaların devam edeceğine yönelik haberlerin doğru olmadığını dile getirse de yönetim kurulu üyelerinden Galip Asal da istifa etti. Asal, Kemal Kapulluoğlu'na yakınlığıyla biliniyordu. Federasyon yönetim kurulu durum değerlendirmesi yapmak üzere bugün saat 14.00'te toplanacak. (Spor Servisi)