İsveç yolu yarıladı bile

Avrupa Şampiyonası elemelerinde hafta içi programında iyi oranlı maç sayısı az.
Haber: BENER ONAR / Arşivi

Avrupa Şampiyonası elemelerinde hafta içi programında iyi oranlı maç sayısı az. Lüksemburg, Faroe, San Marino gibi zayıf halkaların deplasmanlara çıkması oranları iyice bir düşürmüş durumda. Bence Kuzey İrlanda-İsveç, Slovenya-Hollanda, Türkiye-Norveç ve Sırbistan-Portekiz gecenin en zorlu maçları.
İsveç, elemelere çok iyi başladı.


Büyütmek için tıklayınız

K. İrlanda, sorun yaratabilecek bir ekip değil. Yeter ki ilk golü İsveç bulsun, ondan sonrası rahat. İbrahimoviç'in formu kadar CM efsanesi Kennedy Bakırcıoğlu'nu da unutmayın.
Hollanda basını Romanya maçından sonra Van Basten'in kellesini istedi. Van Basten, bir söyleşisinde "Rinus Michels de bu durumlardan geçmişti. Korkmuyorum" demişti. Slovenya deplasmanında Portakalların biraz olsun güveni geri gelecektir.
Yunanistan'a yortuyu zehir eden Türkiye, 1.85'lik oranıyla cazip. Tek korkum 'Atina'nın fethi'nin takımı ters etkilemesi. Euro 2000'in elemelerinde Almanya'yı yenip üç gün sonra Fin hamamında boğulma başarısını göstermiştik. Aman dikkat...
Sırbistan, Kazakistan'a hediye ettiği üç puanla ölüm grubunda (Bkz. A Grubu) işini zora soktu. Polonya'yı evinde ağırlayacak Portekiz'e Belgrad'ta bir puan yeter.
NOT: Deplasmanda Çekya'yı yenen 'Panzer'ya, Danimarka sınavına oldukça eksik bir kadroyla çıkacak. Ballack, Lahm, Schweinsteiger, Podolski, Frings, Schneider, Mertesacker kadroda yok. Danimarka, bir beraberlik koparabilir.


Doğu derbisi Dadaşların
Lig B'de klasman gruplarındaki heyecan tüm hızıyla sürüyor. Son yedi haftada altı galibiyet alan, sadece açık ara lider durumda bulunan Giresunspor'a yenilen Erzurumspor, Erzincanspor'u konuk ediyor.

Büyütmek için tıklayınız

4. Grup'ta yer alan Dadaşlar, mali problemler nedeniyle oldukça zor günler geçiriyor. İki hafta önceki Yeni Kırşehir maçına Futbol Federasyonu Başkanı Haluk Ulusoy'un araya girmesiyle çıkmışlardı. Son gelen haberler borçların federasyona ödendiği yönünde. Zorluklar kimi zaman takımları motive eder. Doğu derbisini kazanan büyük ihtimalle Erzurum olacak. İlk yarıdaki maçta da deplasmanda 3-2'lik sonuçla gülmüşlerdi.