İsyanın arkasında 'art niyet' varmış

Beşiktaş, İnönü'de Sivasspor'a 2-1 yenilip simsiyah günler yaşamaya devam ederken kapalı tribün sakinleri 90 dakika boyunca başkan Yıldırım Demirören ve menajer Sinan Engin'in kulaklarını çınlatıp durdu.

İSTANBUL - Beşiktaş, İnönü'de Sivasspor'a 2-1 yenilip simsiyah günler yaşamaya devam ederken kapalı tribün sakinleri 90 dakika boyunca başkan Yıldırım Demirören ve menajer Sinan Engin'in kulaklarını çınlatıp durdu. Fakat anlaşılan 'Çarşı'nın 'Yeter artık, Beşiktaş'ı bize bırakın' isyanı Demirören-Engin ikilisinin kulüpte kalma inadını kıramadı. Sinan Engin, taraftarların bu şekilde tepki göstermesinin doğru olmadığını belirterek istifa etmeyi düşünmediğini ve Demirören'le birlikte ortak hareket edeceğini söyledi. Demirören ise bugün basın toplantısı yapmaktan vazgeçti ve sabahki yönetim kurulundan sonra bir açıklama yayınlayacaklarını duyurdu.
Cumartesi gecesi maçın başlama düdüğünden son dakikaya kadar 'Sinan'ı da al git, Sinan'ı da Sinan'ı da' sloganları atılırken menajer Sinan Engin yedek kulübesinde utancından saklanacak yer arıyordu. Engin'e göre bu reaksiyon yersizdi. Taraftarların kulüp oldukça zor zamanlar geçirirken takıma destek vermeleri gerektiğini dile getiren Engin, "Protestoyu maçın başında, devre arasında ya da maç sonunda gösterseler bunu anlarım. Ama sen takım galipken oyuncularını yuhalarsan bunun arkasında art niyet vardır" dedi.
Toplantı saat 09.30'da
Sinan Engin, taraftarın büyük öfkesine rağmen asla istifa etmeye niyeti olmadığının ve 2010 yılına kadar sözleşmesi bulunduğunun altını çizerek başkan Yıldırım Demirören ne derse o doğrultuda hareket edeceğini söyledi.
Geçen haftaki Fenerbahçe derbisinden beri olup bitenler karşısında nasıl bir tavır alacağı merak edilen başkan Demirören ise bugün basın toplantısı düzenleyeceğini duyurduktan sonra bundan vazgeçti. Beşiktaş'ın resmi internet sitesi, Demirören'in basın toplantısı yapmak yerine sabah saat 09.30'da toplanacak yönetim kurulunda sonra son günlerdeki gelişmelerle ilgili bir basın açıklaması yayınlayacağını duyurdu. (Spor Servisi)