İtalya operasyonu bitirir

Euro 2008 elemelerinde artık yavaş yavaş son noktaya geliyoruz. Hafta sonu programında iyi para getirecek maçlar var. Şimdi elemelerin cumartesi fragmanından kesitler...
Haber: BENER ONAR / Arşivi

Euro 2008 elemelerinde artık yavaş yavaş son noktaya geliyoruz. Hafta sonu programında iyi para getirecek maçlar var. Şimdi elemelerin cumartesi fragmanından kesitler...
Finlandiya-Azerbaycan: Konuk ekibe '1' handikap verilmiş ama 'Hamamcılar' asgari iki farkı yakalar.
Galler-İrlanda: İddiasız iki ekibin sınavında takımların eksikleri çok. Galler'in hocası Toshack takımını ciddiyete davet edip galibiyet istese de beraberlik daha mantıklı.
Bulgaristan-Romanya: Bulgaristan mucize peşinde. Romenler ise Euro 2008 'çoktaan' biletini kaptı. Ev sahibi şansını zorlamak için kazanmalı. Komşu üç puana yakın.
Letonya-Liechtenstein: Letonya'nın güçsüz rakibinden alacağı bir rövanş var.


Büyütmek için tıklayınız

Andorra-Estonya: Tallinn'deki ilk maçı Estonya 90+2'de gülmüştü. Andorra elemelere en azından puan alarak veda etmek istiyor. Düşük meblağ ve zevk için oynuyorsanız Andorra'yı bir deneyin.
Moldova-Macaristan: Bizim gruptaki bu maçın sonucu bilemiyorum ama 2.5 golün altında bitecek bir karşılaşmaya benziyor.
İskoçya-İtalya: Kalbim 'Cesuryürek'ten yana. Lakin İtalyanlar bu anlar için yaşıyor. Beraberlik kokan hareketler!
İsrail-Rusya: Beşiktaş'a üç gol atan Benayoun sakatlanmasa
İsrail'in Rusya'ya çelme takacağını bangır bangır bağıracaktım. Şimdi fısıldıyorum: Rusya kazanamaz!
Litvanya-Ukrayna: Ev sahibine çifte şans veya beraberlik diyorum ama bu karşılaşmaya hiç bulaşmayın daha iyi.
Norveç-Türkiye: Maça tahmin vermeyeceğim. Sadece bir alıntı yapıyorum: "Elenmemiz uykudan kalkmamız için faydalı olacaktır. Umarım İngiltere, Euro 2008'e gidemez çünkü gerçekten oyunumuza iyice bir bakmamız gerekiyor." Paul Parker (İngiltere ve Manchester United'ın eski sağ açığı)
Arnavutluk-Beyaz Rusya: Arnavutlar kilit oyuncularının eksikliğine rağmen Bulgaristan'a kök söktürmüştü. Beyaz Rusya'yı yenerek Tiranlılar veda ederler.
Makedonya-Hırvatistan: 'Hrvatska', Avrupa'da en takdir ettiğim takım. Son iki büyük kupada elemeleri rahatça geçtiler. Galip gelmelerini dilerim.
Almanya-G. Kıbrıs: Son olarak kendi sahasında Çeklerden üç gol birden yiyen Almanya, ilk maçtaki 1-1'lik skoru farklı telafi edecektir.
Çek Cum.-Slovakya: Bu maçta bol gol olur.
Yunanistan-Malta: Bkz. madde 1!
Hollanda-Lüksemburg: Marco van Basten'in takımı artık taraftarlarına bir şeyler sunmak zorunda. Yani 1-2-3 gol yetmez
4-5-6 olmalı (konuklara 3 handikap var).
Polonya-Belçika: Ben bu maçtan ne yalan söyleyeyim kıllandım. Lehistan deplasmanında Belçika puan alabilir sanki.
K. İrlanda-Danimarka: Danimarka'nın galibiyetine verilen 1.85'lik oran hoş ve cazip.
Sırbistan-Kazakistan: İlginç skorların takımı Sırbistan'a güvenip '1' oynamak riskli olur. Kazaklar Avrupa'nın yükselen değeri.
Portekiz-Ermenistan: Portekiz, güçsüz takımlar karşısında ilginç sonuçlar alabiliyor. Bu kez bu durumu yaşamayacaklardır.
İspanya-İsveç: Ben bu maça beraberlik diyecektim ve tutacaktı! Ancak İsveç'te Johan Elmander, Tobias Linderoth ve Niclas Alexandersson yok. Christian Wilhelmsson ve Fredrik Ljungberg de 'fit' değiller. Matador kötü başladığı elemelerde mutlu sona ulaşır.

Büyütmek için tıklayınız