İtalya'da polis bir Lazio taraftarını öldürdü

İtalyan futbolu, saha içerisinde zaferler üstüne zaferler kazansa da saha dışındaki şiddet sorunuyla bir türlü başa çıkamıyor. Çizme'nin en büyük sevdası 'güzel oyun'a dün yine gölge düştü.

ROMA - İtalyan futbolu, saha içerisinde zaferler üstüne zaferler kazansa da saha dışındaki şiddet sorunuyla bir türlü başa çıkamıyor. Çizme'nin en büyük sevdası 'güzel oyun'a dün yine gölge düştü. Arabalarıyla Inter deplasmanına giden bir grup Lazio taraftarıyla Parma maçı için deplasman yoluna koyulan Juventuslular, Toscano bölgesindeki Arezzo kentinde bir dinlenme tesisinde kapıştılar. Görgü tanıklarının söylediğine göre taraftarlar arasında olup biten sıradan bir kavgadan fazlası değildi fakat bir trafik polisi, kavgaya silahıyla müdahale etmeye kalkınca ortaya bir trajedi çıktı. 26 yaşındaki Lazio taraftarı Gabriele Sandri kurşuna hedef oldu ve yaşamını yitirdi. Inter-Lazio maçı ertelendi.
Bergamo'daki Atalanta-Milan mücadelesinde de Sandri'nin ölümünden polisi sorumlu tutan taraftarların taşkınlıkları nedeniyle maç 10. dakikada tatil edildi. Serie A'da dün alınan sonuçlar: Fiorentina-Udinese: 1-2, Parma-Juventus: 2-2, Reggina-Cenova: 2-0, Siena-Livorno: 2-3, Torino-Catania: 1-1. (Spor Servisi)