İtalyan basınından komplo teorileri

İtalyan basınından komplo teorileri
İtalyan basınından komplo teorileri
Galatasaray'ın Şampiyonlar Ligi'ndeki kader maçına bir gün kala İtalyan basını, komplo teorileri üretmeye başladı.

Esma Çakır / Roma (DHA) - Juventus’a yakınlığıyla bilinen Tuttosport Gazetesi, 1998 yılında İtalya- Türkiye hattında Abdullah Öcalan yüzünden gerilen ilişkiler nedeniyle gergin ortamda geçen karşılaşmaya atıfta bulunarak, “Juventus, İstanbul ’da yoğun güvenlik talep etti” diye yazdı. Türkiye ile İtalya arasında yaşanan Öcalan krizi nedeniyle İtalyan ekibi, İstanbul'a gelmeyi istememiş, ancak son anda ikna edilmişti. Gergin ortamda geçen mücadele 1-1 sonuçlanmıştı.

Juventus kafilesi İstanbul'a geldi


Juventus’un İstanbul’da ateşli bir ortam bulacağını vurgulayan gazete , asıl cehennemin ise 15 yıl önce yaşandığını ima etti.

"ENDİŞELENECEK BİR ŞEY YOK"

Siyah-beyazlı ekibin 1200 taraftarının da İstanbul’da takımlarına destek olacağını aktaran gazete, Juventus Kulübü'nün, İtalya’nın İstanbul Başkonsolosluğu aracılığıyla Türk güvenlik birimlerinden yoğun güvenlik istediği aktarıldı.

"Bu sefer her şey kontrol altında" ifadelerini kullanan gazete, İtalya’nın İstanbul Başkonsolosu Gianluca Alberini’nin, “Türk yetkililer, maç öncesi ve sonrası İtalyan ekibinin ve taraftarların güvenliğinin maksimum seviyede sağlanacağı garantisini verdi. Endişelenecek bir şey yok. Çünkü İtalyanlar ve Türkler dostluk bağıyla bağlıdır” açıklamasına da yer verildi.

Mancini'den Juventus açıklaması