İtalyan işi 125 ve 250 cc

MotoGP Türkiye Grand Prix'sinde, 125 cc ve 250 cc kategorilerinde yarışlar büyük bir heyecana sahne olurken zafer İtalyan pilotların oldu.

İSTANBUL - MotoGP Türkiye Grand Prix'sinde, 125 cc ve 250 cc kategorilerinde yarışlar büyük bir heyecana sahne olurken zafer İtalyan pilotların oldu. 125 cc'de, Skilled Racing takımından İtalyan Simone Corsi son turda yaptığı atakla 40.03.557'lik derecesiyle ilk sırayı elde etti. Son anlarda liderliği kaptıran Polaris World takımının sürücüsü Joan Olive ikinci olurken Red Bull KTM takımından Tomoyoshi Koyama yarışı üçüncü bitirdi. İstanbul Park'ta beşinci olabilen Macar Gabor Talmacsi, 56 puanla genel klasmandaki liderliğini sürdürdü.
250 cc'de ise Scot Racing'in İtalyan pilotu Andrea Dovizioso, pol pozisyonunda başladığı yarışın son turunda Fortuna Aprilia'dan Jorge Lorenzo'yu geride bırakıp, 39.31.153'lük derecesiyle yarışı ilk sırada tamamladı. Son düzlüğe Master-Mapfre takımından Alvaro Bautista da bu ikiliyle girdi ve salise farkıyla üçüncülüğü elde etti. Yarışın ardından puanını 70'e çıkaran Lorenzo, genel klasmandaki liderliğini sürdürdü. İstanbul Park'ın galibi Dovizioso ise 52 puanla ikinciliğe yükseldi. (Spor Servisi)