İtalyanca galibiyet başkadır

İtalyanca galibiyet başkadır
İtalyanca galibiyet başkadır
İtalya, Dünya Kupası ilk maçında İngiltere'yi Marchisio ve Balotelli'nin golleriyle geçerken, Roma'da meydanlara kurulan dev ekranlarda mücadeleyi takip eden İtalyan'lar zaferi sabaha kadar kutladı.

Brezilya’nın ev sahipliği yaptığı 2014 Dünya Kupası finalleri D Grubu ilk maçında İngiltere’yi 2-1 yenen İtalya’nın bu zaferi başkent Roma’da coşkuyla karşılandı. İtalya’nın, İngiltere ile yapacağı kupadaki ilk ve kritik öneme sahip maç nedeniyle Roma’da önemli noktalara dev ekranlar kurulurken, Venedik Meydanı yakınındaki ekranda maçı, gece geç saat olmasına karşın 2 bin kadar kişi izledi. Karşılaşma öncesi meydanda toplanan Gök Mavili formaları ve yeşil, beyaz, kırmızı renkteki bayraklarıyla İtalyan taraftarlar, zorlu mücadeleyi heyecanla takip etti. Maç öncesi İtalyan milli marşını okuyan “Gök mavili” takımın taraftarları, 35. dakikada Claudio Marchisio ve 50. dakikada Mario Balotelli’nin attığı gollerde büyük sevinç yaşadı. Taraftarlar, zaferi tezahüratlar eşliğinde Roma sokaklarında kutladı.
‘İtalia oh yes’İtalya’nın zaferi ülke basınında da coşkuyla karşılandı. Corriere dello Sport gazetesi, İngilizce “İtalia oh yes” başlığını attı ve İngiltere karşısında büyük bir zafer alındığını ve galibiyeti getiren golü kaydeden Mario Balotelli’nin İngilizlere ders verdiğini yorumunda bulundu. Gazetenin haberinde stattaki Brezilyalıların da maçta İtalya’yı desteklediğine dikkat çekildi. La Gazzetta dello Sport’ta “Balotelli, haydi” başlığıyla duyurduğu maçla ilgili haberde galibiyet golünü atan Balotelli’yi ön plana çıktı. Tuttosport gazetesi de İtalya’nın İngiltere karşısındaki zaferini İngilizlerin ulusal sembollerinden olan aslana atıfta bulunarak “İtalya’nın aslanları” manşetleriyle okuyucularına aktardı. La Repubblica da ilk sayfadan duyurduğu galibiyet için “Marchisio-Balotelli ile İtalya uçuyor. Buffon olmadan İngiltere karşısında kazanıldı” ifadeleri kullanıldı. Corriere della Sera da, kupa finallerinde İtalya için ilk heyecanın yaşandığına dikkati çekerek, İtalya’nın İngilizleri 2 sene önce Avrupa Şampiyonası’nda olduğu gibi yine yendiğini ama bu sefer işi penaltılara bırakmadığı belirtildi.

Fizyoterapist turnuvayı kapattı!İngiltere-İtalya maçında karşılaşmada da ilginç bir olay yaşandı. İngiltere fizyoterapisti Gary Lewin, 37. dakikanda Sturridge’in attığı gole sevinirken sol ayak bileğinden sakatlandı ve sahayı sedyeyle terk etti. İngiliz basınına sakatlığın yaşandığı anla ilgili açıklamada bulunan İngiltere Teknik Direktörü Roy Hodgson, gol sevinci sırasında 50 yaşındaki fizyoterapistin bir su şişesine bastığını söyledi. Hastaneye kaldırılan Lewin’ın, yapılan kontroller sonrasında Dünya Kupası’nı kapattığı bildirildi.