İtalyanlardan Emre'ye övgü

İtalyan basını, Şampiyonlar Ligi'nde İnter'in Dinamo Kiev'i 2-1 yendiği karşılaşma sonrasındaki değerlendirmelerinde, Emre Belözoğlu'nun her şeye rağmen iyi oynadığı görüşünde birleşti.

ROMA - İtalyan basını, Şampiyonlar Ligi'nde İnter'in Dinamo Kiev'i 2-1 yendiği karşılaşma sonrasındaki değerlendirmelerinde, Emre Belözoğlu'nun her şeye rağmen iyi oynadığı görüşünde birleşti. 'İnter'in cambazı' olarak nitelenen ve 90 dakika boyunca oyunda kalan Emre'nin, kendisinden bekleneni tam olarak verememesi, aşırı derecede faule maruz kalmasına bağlanıyor. Emre'ye 6.5 veren La Gazzetta dello Sport, "Ona tanınan özgürlük, sol ayağıyla zaman zaman döktürebilmesi için bırakılan alan bir hayli geniş. İkinci yarı ortalarında daha fazla mücadele zamanı geldiğine karar verdi ve bunu sadece düşünmekle de kalmadı, kargaşa yarattı, adam geçti, rakip savunmayı aştı. Şimdilik eksik olan tek şey, maçı darmadağın edecek bir sıçrama yapması" değerlendirmesini yaptı.
'Bol bol morluk kazandı'
Corrire dello Sport ve Tuttosport gazeteleri ise 6 verdikleri Emre'nin sürekli faule maruz kaldığının altını çizdi. Tuttosport'ta ise "Dinamo Kiev'in adam adama markajını kırmak için Emre'nin ortalığı dağıtması gerekiyordu. Kendisine bol bol morluk kazandıran zor bir işti. İnter'de en fazla faule maruz kalan oyuncu o oldu. Pasları istediği yere göndermekte zorlansa da sürekli denedi. Topla da çok oynadı. Bu zaaf İnter'in koro halinde ve hızlı bir oyun çıkarmasına pek yardım etmiyor" yorumunda bulundu. (Spor Servisi)