İtzhak Peretz: Rakibimiz hak etti

Kayseri Erciyesspor Teknik Direktörü Mehmet Bulut, maç sonrası düzenlediği basın toplantısında, takımının 90 dakika boyunca inanılmaz mücadele ettiğini ifade etti.

KAYSERİ - Kayseri Erciyesspor Teknik Direktörü Mehmet Bulut, maç sonrası düzenlediği basın toplantısında, takımının 90 dakika boyunca inanılmaz mücadele ettiğini ifade etti. Futbolculara ve desteklerini esirgemeyen taraftarlara teşekkür eden Bulut şunları söyledi: "Ülkemiz ve şehrimiz için önemli bir maçtı.
Oyuncularımız verilen görevi harfiyen yerine getirdi. Oyunun kontrolü hep bizdeydi. İlk yarının sonunda skoru koruma düşüncesiyle kontrolü kaybettik ama ikinci yarı yeniden oyuna hâkim olduk." Takımlarının yeni olduğunu, bu nedenle UEFA Kupası'na katılıp katılmayacaklarının bile tartışıldığını anımsatan Bulut, geçen sezondan sonra bir iki oyuncu haricinde
ekibin yeniden kurulduğunu, ancak kısa sürede takımda birlik ve beraberliğin sağlandığını vurguladı.
Maccabi Tel Aviv Teknik Direktörü İtzhak Peretz de turu geçmesinden dolayı Kayseri Erciyesspor'u tebrik etti. Erciyesspor'un iyi oynadığını ve kazanmayı hak ettiğini kaydeden Peretz şöyle konuştu: "Bir sonraki tur için kendilerine şans diliyorum. Gol attığımız zaman maça geri dönmeyi umut ediyorduk. Ancak 3. golü yedikten sonra oyuncularımızın bile inancı kalmadı ve maç aslında orada bitti. İlk karşılaşmada Erciyesspor hakkında hiçbir bilgimiz yoktu. İlk maç sonucunda güçlü bir takım olduğuna karar verdik. Sonuçta turu geçen taraf onlar oldu, tebrik ediyorum."
Stat üzerinde yamaç paraşütü gösterisi
Öte yandan maç öncesi, Erciyesspor kulübü 5 bin Türk bayrağı dağıttı. Sivasspor'un İsrailli oyuncusu Pini Balili ve İsrail'den gelen 100 kadar sporseverin de izlediği karşılaşmada, stat üzerinde Türk bayraklı yamaç paraşütü gösteri yaptı. (Spor Servisi)