Ivkovic oyuncularını kutladı

Ivkovic oyuncularını kutladı
Ivkovic oyuncularını kutladı
THY Avrupa Ligi B Grubu 6. haftasında Fransa'nın Limoges takımını 92-74 yenen Anadolu Efes'in başantrenörü Dusan Ivkovic, "Üç maçı üst üste kaybettikten sonra bu maçı kazanmak bizim için çok değerliydi" dedi.

İSTANBUL - Maçın ardından düzenlenen basın toplantısında Dusan Ivkovic, oyunun kontrolünü tamamen ellerine alarak ilk yarıyı 15 sayı önde tamamladıklarını kaydederek, "Lakin ikinci periyodun başında Jayson Granger, sakatlandı ve oyundan çıktı. Maçın başında da sağlık ekipleriyle görüşüp oynamak istediğini belirtmişti. Granger, yarın bir kontrolden geçecek ve durumu hakkında daha fazla bilgi sahibi olacağız" diye konuştu.

Oyuncularını kutlayan tecrübeli teknik adam, savunmada çok iyi bir performans sergilediklerini ifade ederek, maçların giderek ciddileştiğini ve buna paralel olarak daha iyi oynadıklarını kaydetti.

Alex Tyus ile yaşadığı tartışmanın sorulmasına üzerine Ivkovic, Tyus ile bir problemin olmadığını belirterek, "Her şeyin normal olduğunu düşünüyorum. Kendisinin ufak bir sakatlık problemi vardı ve hazır değildi. Maç içerisinde bu tarz reaksiyonların normal olduğunu düşünüyorum çünkü sakatlıklardan sonra takımımı olabildiğince hazırlamaya çalışıyorum. Sizce de bu gösterdiğim reaksiyon normal değil mi?" ifadelerini kullandı.

Limoges Başantrenörü Philippe Herve ise takımının kötü bir performans sergilediğini söyleyerek, "Çok iyi oyunculardan kurulu bir takıma karşı oynadık. Takımda önemli sakatlıklar vardı ve oyuncularım bu sakatlıklardan dolayı büyük bir güvensizlikle sahaya çıktılar. Çalıştığımız şeyleri sahaya yansıtamadık" diye konuştu.

Anadolu Efes'i tebrik eden Herve, rakiplerinin çok iyi bir performans ortaya koyduğunu dile getirerek, "Özellikle savunmada gösterdikleri performans, bugün kazanmalarında büyük etkendi. Anadolu Efes'e savunma ve hücumda çok şans verdik" şeklinde görüş belirtti. (AA)