Ivkovic: İki farklı Anadolu Efes vardı

Ivkovic: İki farklı Anadolu Efes vardı
Ivkovic: İki farklı Anadolu Efes vardı
Anadolu Efes Başantrenörü Dusan Ivkovic, Banvit'i 89-83 yendikleri maçta kazanmayı hak ettiklerini söyledi.

İSTANBUL - Abdi İpekçi Spor Salonu'ndaki karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Dusan Ivkovic, Banvit karşısında ilk yarı iyi oynadıklarını belirterek, şöyle konuştu:

" Bugün Anadolu Efes olarak maçı kazanmayı hak ettiğimizi düşünüyorum. Bence bugün iki farklı Anadolu Efes vardı. İlk yarı ve ikinci yarı sahada olan takımlar birbirinden çok farklıydı. İlk yarıda gayet iyi bir performans sergilediğimizi düşünüyorum. 47 sayı bulduk ve gayet iyi bir oyun ortaya koyduk."

Ivkovic, özellikle üçüncü periyoda çok fazla top kaybıyla başladıklarını kaydederek, "Geçen hafta Atina'da olduğu gibi, ikinci yarıya bence kötü başladık. Oyunu kontrol altında tutmak için iki oyun kuruculu sisteme döndüm. Oyunun ilerleyen bölümlerinde devamlılık konusunda bazı sıkıntılarımız var. Yaptığımız hatalardan ders çıkartarak, önümüzdeki zorlu maçlarda bunları tekrarlamamalıyız" şeklinde konuştu.

BANVİT CEPHESİ

Banvit Başantrenörü Selçuk Ernak ise Anadolu Efes karşısında ilk yarıda oynadıkları basketbolun maçı kaybetmelerine neden olduğunu dile getirdi.

Anadolu Efes'i aldığı galibiyetten dolayı tebrik eden Ernak, "Maça çok kararlı bir şekilde başlamalarını bekliyorduk. Onlar da son birkaç hafta arzu etmedikleri sonuçlar almıştı. İlk yarıda oynadığımız basketbol, maçı kaybetmemize neden oldu. Üçüncü ve dördüncü periyotları önde tamamladık, fakat maçın ilk 5 dakikasından ilk yarının sonuna kadar iyi bir basketbol oynayamadık" değerlendirmesinde bulundu.

Ernak, maçın ikinci yarısında daha sert oynadıklarını vurgulayarak, "Çok top çaldık. Daha çok potaya gittik. Dolayısıyla oyunu istediğimiz yere getirdik, ancak ilk yarı oluşan büyük fark bu maçın elimizden kayıp gitmesine neden oldu" ifadelerini kullandı. (AA)