'İyi ama benim sözleşmem sürüyor'

Beşiktaş'ta gönderilme kararı alınan ve kendilerine kulüp bulmaları istenen futbolculardan Mustafa Doğan, bu kararın kendilerine iletildiğini, ancak kendisinin de bir yıllık sözleşmesini kullanma hakkı olduğunu söyledi.

İSTANBUL - Beşiktaş'ta gönderilme kararı alınan ve kendilerine kulüp bulmaları istenen futbolculardan Mustafa Doğan, bu kararın kendilerine iletildiğini, ancak kendisinin de bir yıllık sözleşmesini kullanma hakkı olduğunu söyledi. Tecrübeli oyuncu, yaptığı açıklamada, daha önce Beşiktaş'ta kalmak istediğini söylediğini ve bu düşüncesinin değişmediğini belirterek, "Kulübüm bana kulüp bulmamı söyledi. Ama benim, sözleşmemin bir yıl daha sürdüğünü söyleme hakkım var. Kulübüm bana 'Kendine kulüp bul' diyebilir. Ama benim de 'Daha bir yıllık sözleşmem var' deme hakkım bulunuyor. Bana iletilen karar sözleşmemin devam ettiği gerçeğini değiştirmez" dedi.
Deneyimli oyuncu, kararın kendisine iletilmesinin ardından, menajeriyle durum değerlendirmesi yaptıklarını ifade ederek, "Yurtdışı ve içinden transfer teklifleri var. Kulübümden birkaç gün izin istedim. Menajerimle durum değerlendirmesi yapıp, en sağlıklı kararı alacağım. Transferde maddiyatın yanında başka önceliklerim de bulunuyor. Kendime göre iyi olacağını düşündüğüm bir kulüp olursa giderim. Transferde ailemi de düşünüyorum. Çocuklarımın okulları var. Bu kıstaslara göre durumu değerlendireceğiz" diye konuştu.
Öte yandan yönetim tarafından kiraya verileceği açıklanan genç oyuncu Can Erdem de, TFF 1. Ligi'nde mücadele edecek olan Kocaelispor'la anlaştı. Can, dün Kocaelispor Tesisleri'nde başkan vekili Cengiz Kavan ve transfer komitesi üyeleri Muammer Çelik ile Ahmet Tandoğan'ın hazır bulunduğu törende kendisini bir yıllığına kiralık olarak Yeşil-Siyahlı renklere bağlayan sözleşmeye imza attı.
Forvet oyuncusu, basın mensuplarının transferle ilgili görüşlerini sorması üzerine, "Aslında burada değil sahada konuşsam daha iyi olacak" diye konuştu. (Spor Servisi)