'İyi bir uyku çekeceğim'

'İyi bir uyku çekeceğim'
'İyi bir uyku çekeceğim'
Trabzonspor Teknik Direktörü Mustafa Reşit Akçay, UEFA Avrupa Ligi'nde gruptan çıkmanın mutluluğunu yaşıyor.

ROMA (AA) - Teknik direktör Mustafa Akçay, 0-0 berabere kaldıkları Lazio maçının ardından düzenlediği basın toplantısında, rakipleri Lazio'nun daha önce bu seviyede çok maç çıkarttığını, dolayısıyla bu tür başarılara alışık olduğunu dile getirerek, "Belki onlar bir doygunluk içinde olmuş olabilirler. Ama bizler, oyuncularımız ve camiamız, bu organizasyonlarda bu başarılarla ilk kez tanışıyoruz. Bu başarıya ilk kez ulaşıyoruz, o yüzden çok mutluyuz" dedi.

Lazio 0-0 Trabzonspor


"Camiamıza ve taraftarımıza layık olmaya çalıştık. Umarım onları bu gece mutlu etmişizdir" ifadesini kullanan bordo-mavili takımın deneyimli çalıştırıcısı, taraftarları mutlu edebildilerse uzun süre uyumamış olan kendisinin de bu akşam iyi bir uyku çekeceğini dile getirdi.

Eski oyuncuları Tolga Zengin'in annesini kaybetmiş olması sebebiyle buruk bir sevinç yaşadıklarını belirten Akçay, "Tolga'ya başın sağ olsun diyor ve başını dik tutmasını öneriyoruz. Takım olarak yanında olduğumuzu, acısını paylaştığımızı bilsin istiyorum" diye konuştu.

Bir gazetecinin Trabzonspor'un UEFA Avrupa Ligi'ndeki hedefinin ne olduğu sorusuna Akçay, şu yanıtı verdi:
"Kulübün, içinde bulunduğu şartları dikkate almak zorunda olduğu gerçeği de var. Tabi rakibin durumu, müsabakaların durumu, belirleyici faktörler olarak söylenebilir ancak çok zor elde edilen bu değeri, kolayca yere bırakacağımızı düşünmüyorum. Hedef olarak umut tacirliği yapmaktan ziyade topluma gerçekçi hedefler vermek gibi bir görevim olduğunu düşünüyorum. Belki popülist bir adam olmadığım içindir, öyle de olmak istemiyorum. Kuralardan sonra bunları konuşmanın daha doğru olacağını düşünüyorum."

İşte Tahkim'in 'kupa' kararı