'İyi haber'i gençler verdi

Üzerinde kara bulutların dolandığı Fenerbahçe'de uzun bir aradan sonra derin bir oh çekildi. Kemal, Tuncay, Ali Güneş ve Semih gibi genç oyuncularıyla, Gençlerbirliği ile dişe diş bir mücadele sergileyerek sahadan alkışlarla ayrılan Sarı-Lacivertliler'de yüzler gülüyor.
Haber: YUSUF DURSUN / Arşivi

İSTANBUL - Üzerinde kara bulutların dolandığı Fenerbahçe'de uzun bir aradan sonra derin bir oh çekildi. Kemal, Tuncay, Ali Güneş ve Semih gibi genç oyuncularıyla, Gençlerbirliği ile dişe diş bir mücadele sergileyerek sahadan alkışlarla ayrılan Sarı-Lacivertliler'de yüzler gülüyor. Maçtan önce oyuncularına 'korkmadan oynayın' diyen Tamer Güney, maçtan sonra, "Belki duygusal düşünebilirim ama son dönemlerdeki en kaliteli ve en heyecanlı maçlardan biri oldu. Fenerbahçe'nin bu tempoyu yakalaması çok önemli. Ancak çok abartmamak lazım. Futbolcularım fizik olarak iyi durumda; korkuyu üzerlerinde atınca iyi futbol da beraberinde geldi" dedi. Önemli olanın gençlerin kendilerini göstermesi olduğunu belirten tecrübeli hoca, "Semih, kendini kanıtladı. Altyapıdan gelen oyuncularla devam edeceğiz" diye konuştu.
'Taraftarımıza teşekkürler'
Kulüp İkinci Başkanı Nihat Özdemir, 35 bin kişinin takıma müthiş bir destek verdiğini söyledi. Taraftarlarına herkesin hayran kaldığını söyleyen Özdemir, "Galatasaray ve Beşiktaş bile bu kadar seyirciye oynayamazken, şampiyonluk şansını kaybeden Fenerbahçe'yi 35 bin kişi destekliyor. Fenerbahçeli yöneticiler, futbolcular bu muhteşem taraftara ne yapsa azdır. Bu taraftara layık olmaya çalışacağız" dedi.
Öte yandan Fenerbahçe'de transfer komitesi üyesi yöneticiler Sadettin Saran, Hakan Bilal Kutlualp ve Murat Aşık, yeni teknik direktör adaylarıyla görüşmek üzeren Fransa'nın başkenti Paris'e gitti. Yöneticiler, Fransa'da Luis Fernandez ile, İngiltere'de ise Bryan Robson ile birer görüşme yapacaklar.