İyi ki Gökhan gelmiş

Fenerbahçe'nin Brezilyalı futbolcusu Deivid de Souza, sağ tarafta birlikte oynadığı Gökhan Gönül'ün kendisine çok yardımcı olduğunu, aynı mevkideki Önder Turacı'yla ise arkadan biraz daha destek vermesi konusunda tartıştığını söyledi.

İSTANBUL - Fenerbahçe'nin Brezilyalı futbolcusu Deivid de Souza, sağ tarafta birlikte oynadığı Gökhan Gönül'ün kendisine çok yardımcı olduğunu, aynı mevkideki Önder Turacı'yla ise arkadan biraz daha destek vermesi konusunda tartıştığını söyledi. Futbol Federasyonu'nun aylık dergisi TamSaha'ya konuşan tecrübeli oyuncu, "Gökhan o bölgeye geldi ve gerçekten inanılmaz bindirmeler yapıyor. Size çok fazla seçenek sunuyor, boş alanlar oluşturuyor. Bu hem benim hem de takımımız açısından çok olumlu bir durum" diye konuştu.
Deivid, takımın genç golcüsü Semih'e de övgüler yağdırarak, "Semih öncelikle çok zeki bir oyuncu ve bir forvette olması gereken çoğu özelliğe sahip. Topu çok iyi saklıyor, hava toplarına hâkim, teknik kapasitesi yüksek. Onunla duvar pasını çok rahat yapabiliyorsunuz. Bence ligdeki en iyi Türk santrfor Semih" dedi. Deivid, kendisine 2005'te Trabzonspor'un transfer teklifi yaptığını, ancak Sporting Lizbon'a gittiğini, orada oynarken Alex'in Fenerbahçe'nin kendisiyle ilgilendiğini söylemesi üzerine hemen kabul ettiğini söyledi.
Appiah'ın kalbi kırık
Dizinden ameliyat olan ve sakatlığını tam olarak atlatan Stephen Appiah, 'Fenerbahçe'den ayrılacak' haberlerinin kendini üzdüğünü ve kalbini kırdığını söyledi. Appiah, "Sezon sonunda farklı yolları kullanarak ayrılacağım haberleri çıkıyor. Bunlar beni üzüyor ve kalbimi kırıyor. Ben oynamak istiyorum. Tek isteğim Fenerbahçe formasını eskisi gibi giymek" dedi.
Bu arada Fenerbahçe, bir günlük aranın ardından Galatasaray maçı hazırlıklarına dün yaptığı antrenmanla başladı. Teknik direktör Zico, oyuncularına savunmadan uzun toplarla çıkma ve kanatlardan hızlı hücum çalışması yaptırdı. (Spor Servisi)