Jaba için vatandaşlık müracaatı

Jaba için vatandaşlık müracaatı
Jaba için vatandaşlık müracaatı
Samsunspor, Türkiye kariyerine 2003 yılında başlayan Jaba'nın Türk vatandaşlığına geçmesi için Samsun Valiliği'ne müracaatta bulunacak.

SAMSUN (AA) - Samsunspor Futbol Şube Sorumlusu Nihat Soğuk, takıma 10 gün önce katılan Brezilyalı futbolcu Jaba'nın (Silvino Joao de Carvalho) çalışma performansından memnun olduklarını söyledi.

Yabancı kontenjanında halen kendisine kulüp bulamayan Trinidad Tobagolu futbolcu Darryl Bevan Roberts'in olduğunu hatırlatan Soğuk, şöyle devam etti:
"Nijeryalı Aminu ve Polonyalı Marcin Robak ile görüşmelerimiz Jaba'dan önce başladığı için öncelikle bu futbolcuları transfer etmeyi planlıyoruz. Yabancı kontenjanı bu futbolcuların gelmesiyle dolacak. Bunun için Türkiye 'ye 2003 yılında gelen ve uzun yılar Süper Lig 'de forma giyen Jaba'nın Türk vatandaşlığına geçmesi için şartların oluştuğunu düşünüyoruz. Jaba'yı Türk vatandaşı olarak transfer etmek ve oynatabilmek adına Samsun Valiliğine müracaat edeceğiz."

Jaba'nın futbolculuk kariyerinin iyi olduğunu ifade eden Soğuk, "Talihsizlikler yaşamış. Yeniden çıkış arıyor ve bizden şans istiyor. Eğer Türk vatandaşlığına geçerse takımımıza dahil edeceğiz" diye konuştu.

"FORVET VE STOPERE İHTİYACIMIZ VAR"

Bolu'daki kamp döneminin sona erdiğini anlatan Soğuk, şunları kaydetti:
"Kamp programımız çok olumlu sonuçlandı. Burada futbolcularımızı denedik, hangi mevkilere oyuncu almamız gerektiğini tespit ettik. Özellikle forvet ve stoper hattında acil olarak oyuncu ihtiyacımız var. Zaten bu bölgelere transfer yapmak için çalışmalarımızı sürüyor.Transferde geç kaldığımız yönündeki söylentiler boşunadır. İnce eleyip sık dokuyoruz. Hem uygun fiyata hem de kaliteli oyuncu almaya çalışıyoruz. Bunun için takımların planlamalarını yapmasını da bekliyoruz. Özellikle Süper Lig'deki takımlar yeni takımlarını planlıyor. Buradan ayrılacak oyuncularla temasa geçeceğiz."