Japonya seferi başladı

Japonya'da 1-15 Kasım tarihlerinde düzenlenecek Voleybol Bayanlar Dünya Kupası'nda mücadele edecek Filenin Sultanları iddialı olduklarını söyledi.

ANKARA/TOKYO - Japonya'da 1-15 Kasım tarihlerinde düzenlenecek Voleybol Bayanlar Dünya Kupası'nda mücadele edecek Filenin Sultanları iddialı olduklarını söyledi. Federasyon Başkanı Hüsnü Can, Japonya'dan iyi sonuçla döneceklerini yinelerken, antrenör Reşat Yazıcıoğulları ise "İyi bir kamp dönemi geçirdik. Avrupa Şampiyonası'nda aldığımız ikinciliğin verdiği moralle Japonya'ya gidiyoruz. Hedefimiz ilk üç takım arasına girip, olimpiyat elemelerine kalmak" diye konuştu. Takım kaptanı Özlem Özçelik, Antalya olduğu gibi Japonya'da da sürpriz yapmaya hazırlandıklarını belirterek, "Avrupa Şampiyonası öncesi kimse bize şans vermiyordu ama biz ikinci olduk. Aynı başarıyı Japonya'da da tekrar edeceğiz" dedi.
Kafilede şu sporcular bulunuyor: Özlem Özçelik, Aysun Özbek, Natalia Hanikoğlu, Gülden Kayalar, Pelin Çelik, Neslihan Demir, Gözde Kırdar, Esra Gümüş, Bahar Urcu, Sinem Akap, Ayşe Gökçen Denkel, Seda Tokatlıoğlu. Bayan milliler, Japonya'da iki hafta kalacak ve dört ayrı kentte toplam 11 maç yapacak. Ay-Yıldızılı ekip grubunda sırasıyla Polonya, Brezilya, Küba, Çin, Dominik Cumhuriyeti, Japonya, ABD, İtalya, Mısır, Arjantin ve Güney Kore ile karşı karşıya gelecek. (Spor Servisi)