Japonya'da Halilhodzic mucizesi

Japonya'da Halilhodzic mucizesi
Japonya'da Halilhodzic mucizesi
Japonya Milli Takımı 5 maçtır yenilgisiz ve gol yemeden yoluna devam ederken, teknik direktör Vahid Halilhodzic bu başarının mimarı olarak gösterildi.

Trabzonspor'da başarısız olduğu gerekçesiyle sözleşmesi feshedilen Vahid Halilhodzic, yeni takımında harikalar yaratıyor. Japonya Milli Takımı'nın başında bulunan deneyimli teknik adam, ülkeyi emin adımlarla 2018 Dünya Kupası'na götürüyor. Japonlar, son olarak Singapur'u 3-0 mağlup etmelerinin ardından E Grubu'nda liderliğini perçinledi.

Skorer.com'da yer alan habere göre; şu ana kadar 5 maçta 4 galibiyet ve 1 beraberlik alan Uzakdoğu ülkesi, yenilgisiz olarak zirvede yer alıyor. Söz konusu 5 maçta rakip kalelere 15 gol gönderen Hallhodzic'in öğrencileri, buna karşılık gol yemedi. Singapir, Kamboçya, Suriye, Afganistan ile aynı grupta yer alan takımın başarısı Japonya dışında Fransa ve Cezayir'de de yankı uyandırdı.

İngiliz Telegraph gazetesi, en iyi 20 milli takım hocasını seçti. Başarılı bir dönem geçiren Japonya hocası Halilhodzic de bu listede yer aldı. Halilhodzic, şu an dünyadaki en iyi 18. milli takım hocası olarak tespit edildi. 63 yaşındaki teknik adam için yapılan yorumda "Sadece 8 aydır Japonya'nın başında olmasına karşın önemli bir iş çıkardı" ifadeleri kullanıldı.