Japonya'da ilk cep Lewis Hamilton'ın

Formula 1'de sezonun 15. yarışı olan Japonya Grand Prix'sinde ilk cep McLaren Mercedes'in genç İngiliz pilotu Lewis Hamilton'un oldu. İstanbul Park'ın da planlamasını yapan mimar...

OYAMA - Formula 1'de sezonun 15. yarışı olan Japonya Grand Prix'sinde ilk cep McLaren Mercedes'in genç İngiliz pilotu Lewis Hamilton'un oldu. İstanbul Park'ın da planlamasını yapan mimar Herman Tilke tarafından Suzuka Pisti'nin yerine yapılan 4.563 kilometre uzunluğundaki Fuji Pisti'nin ıslak zemininde koşulan sıralama turlarında, 1 dakika 25.368 saniye ile en iyi dereceyi yapan Hamilton, bu sezonki dördüncü pol pozisyonunu elde etti.
Hamilton'ı takım arkadaşı Fernando Alonso, 1 dakika 25.438 saniye ile takip ederken, yarışa Ferrari'nin Fin pilotu Kimi Raikkonen üçüncü, Felipe Massa ise dördüncü sıradan başlayacak. Nick Heidfeld ise çoğu zaman olduğu gibi bu dörtlüyü takip etti. Son kez 1977 yılında yarışların yapıldığı ve Formula 1 için tamamen yenilenen Fuji Pisti'nde yağış ve ardından oluşan sis nedeniyle sıralama turlarının sabahki seansı yapılamazken, herhangi bir kazaya karşı da tur boyunca pist üzerinde acil ambulans helikopterleri dolaştırıldı. Formula 1 Japonya Grand Prix'si saat 8.00'de başlayacak ve CNN Türk'ten naklen yayımlanacak. Yarışın tekrarı ise 14.50'den itibaren verilecek. (Spor Servisi)