Javier Hernandez, Bayer Leverkusen'de

Javier Hernandez, Bayer Leverkusen'de
Javier Hernandez, Bayer Leverkusen'de
Bayer Leverkusen, Premier Lig takımlarından Manchester United'ın Meksikalı oyuncusu Javier Hernandez ile 3 yıllık sözleşme imzaladı.

Manchester United Teknik Direktörü Louis van Gaal’in takımda düşünmediği ve ayrılmasına kesin gözüyle bakılan Javier Hernandez, Bundesliga ekiplerinden Bayer Leverkusen’e transfer oldu.

Bayer Leverkusen’in resmi internet sitesinden yapılan açıklamada geçen sezonu kiralık olarak Real Madrid'de tamamlayan golcü oyuncuyla üç yıllık sözleşme imzalandığı duyuruldu.

‘Chicharito’ lakabıyla da tanınan Meksikalı yıldız'ın yapılan sağlık kontrolleri başarılı geçti. Hernandez için Bayer Leverkusen, Manchester United'a 15 milyon Euro bonservis bedeli ödeyecek.

Transferin gerçekleşmesinden dolayı çok mutlu olduğunu belirten Hernandez, "Premier Lig'de uzun yıllar oynadım ve ardından La Liga ile tanıştım. Şimdi de Bundesliga'da yeni bir tecrübe yaşayacağım. Burada güzel işler başaracağıma inanıyorum." ifadelerini kullandı.

Manchester United'da fazla forma şansı bulamayan ve geçtiğimiz sezonu Real Madrid’de kiralık olarak geçiren Javier Hernandez, Manchester United'da 157 maça çıktı ve 59 gol kez gol sevinci yaşadı.