John Moshoeu ölümle savaşıyor!

John Moshoeu ölümle savaşıyor!
John Moshoeu ölümle savaşıyor!
Kariyerinin büyük bölümünü Türkiye'de geçiren Güney Afrikalı eski futbolcu John Moshoeu'nin, henüz teşhisi konamayan bir hastalık nedeniyle yaşam mücadelesi verdiği açıklandı.

ANKARA - Güney Afrika basınında yer alan haberde, 1993-2003 yıllarında Türkiye 'de sırasıyla Gençlerbirliği, Kocaelispor, Fenerbahçe ve Bursaspor formaları giyen 46 yaşındaki John Moshoeu'nin, 3 hafta önce ülkesinin Johannesburg kentinde kaldırıldığı bir hastanede tedavisinin sürdüğü ve durumunun ciddi olduğu belirtildi.

Moshoeu'nin annesi Reena, son birkaç aydır gerekli tedavinin sağlanması için birçok hastanede bulunduklarını belirterek, "Oğlum günlerdir bir şey yemedi. Hala doktorların hastalığa teşhis koymasını bekliyoruz. Şu an yoğun bakımda olduğu için kendisiyle konuşamıyoruz. Kısa zamanda sağlığına kavuşmasını bekliyoruz" ifadelerini kullandı.

Türkiye kariyerinin dışında ülkesinde Giant Blackpool, Kaizer Chiefs, AmaZulu ve Alexandra United'da top koşturan Moshoeu, Güney Afrika Milli Takımı'nda da 73 kez forma giydi. (AA)