Johnson Gaziantep'le anlaştı, Vedat Vestel Manisaspor'da

Fenerbahçe'yle şampiyonluk yaşayan Ganalı futbolcu eski yuvasına dönerken, Galatasaray'ın gözden çıkardığı Vedat, 2. Lig yolunu tuttu.

Galatasaray ve Fenerbahçe'nin gözden çıkardığı Vedat İnceefe'yle Samuel Johnson, kendilerine kulüp buldu. 1996'dan beri sarı-kırmızılı formayı giyen Vedat, Mustafa Denizli'nin çalıştırdığı Vestel Manisaspor'a transfer olurken, Johnson ilk gözağrısı Gaziantepspor'a döndü.
Galatasaraylı Vedat, İkinci Futbol Ligi (A) Kategorisi'nde yer alan Vestel Manisaspor'la 3 yıllık sözleşme imzaladı. Vestel Manisaspor Futbol Şubesi Sorumlusu Semih Vardarer ile İstanbul'da bir araya gelen Vedat, uzun görüşmeler sonucu dün gece yarısı takıma katılmayı kabul etti. Vestel Manisaspor Teknik Direktörü Mustafa Denizli'nin isteği doğrultusunda transfer edilen Vedat'ın iki gün içerisinde Almanya'daki kampa katılarak çalışmalara başlayacağı belirtildi.

JOHNSON'DAN YUVAYA DÖNÜŞ

Fenerbahçe Kulübü'nde, yeni sezonda teknik heyetin kadroda yer vermek istemediği oyuncular arasında yer alan Ganalı futbolcu Samuel Johnson'un sözleşmesinin feshedilmesinin ardından sürpriz bir gelişme yaşandı. Bonservisini alan Ganalı futbolcu, eski takımı Gaziantepspor'la sözleşme imzaladı.
Sabah saatlerinde Gaziantepspor Profesyonel Futbol Şube Sorumlusu Asım Atmaz'ın tekstil fabrikasına gelen Johnson, kısa bir pazarlık ve görüşmenin ardından, kırmızı-siyahlılarla 1 yıllık mukavele yapmayı kabul etti.
Atmaz, Johnson'un 1999-2000 sezonu öncesinde diğer vatandaşı Preko Yaw ile birlikte Fenerbahçe'ye transfer edildiğini, başarılı orta saha oyuncusunu tekrar kazandıkları için mutlu olduklarını söyledi. Atmaz, orta sahada Johnson gibi güçlü ve kıvrak bir oyuncuya ihtiyaçları bulunduğunu belirtti.
Johnson ise Gaziantepspor'da başarılı olmak için görev kabul ettiğini, eski yuvasına tekrar döndüğü için mutlu olduğunu belirterek, "Artık benim ve kulübüm açısından bir sayfayı kapattık. Bu sezon ligde arkadaşlarımla birlikte Gaziantepspor fırtınası estireceğiz" diye konuştu.
1999-2000 sezonu öncesi Gaziantepspor'dan Fenerbahçe'ye gelen Johnson, Johnson, bir lig şampiyonluğu yaşadığı sarı-lacivertli formayı 4 sezonda ligde toplam 104 kez giydi ve toplam 18 gol kaydetti.