Jones gözyaşlarıyla itiraf etti: Doping yaptım

2000 Olimpiyatları'nın üç altın madalyalı yıldızı Amerikalı atlet Marion Jones, doping maddesi kullandığını ve bu konuda yetkililere yalan söylediğini adalete itiraf etti.

WHITE PLAINS - 2000 Olimpiyatları'nın üç altın madalyalı yıldızı Amerikalı atlet Marion Jones, doping maddesi kullandığını ve bu konuda yetkililere yalan söylediğini adalete itiraf etti. 31 yaşındaki sprinter, Eylül 2000 ve Temmuz 2001 arasında steroid ve THG maddesi kullandığını söylerken antrenörünün bu maddeyi kendisine keten tohumu diyerek verdiğini iddia etti. Jones, gözyaşları içinde yaptığından dolayı utanç duyduğunu açıklarken, "Ailemin, ülkemin ve kendimin adını lekeledim" dedi. Madalyalarının elinden alınması gündemde olan ünlü atlet, 11 Ocak'ta sonuçlanacak mahkemede suçlu bulunduğu takdirde beş yıla kadar hapis ve 250 bin dolara kadar para cezasına çarptırılabilecek.
Jones, Balco laboratuvarları hakkında ABD'de açılan doping soruşturmasında ifade vermiş, ancak Balco'nun kurucusu Victor Conte, ürettikleri THG maddesini Jones'un defalarca kullandığını iddia edene kadar resmi bir suçlamayla karşı karşıya kalmamıştı. (Spor Servisi)