Juninho sahiden gelebilir mi?

Galatasaray, Lyon'lu Juninho'nun peşinde mi? 'football365' isimli internet sitesinin Fransız versiyonunda yer alan habere göre cevap 'evet'. Habere göre Sarı-Kırmızılı kulüp 32 yaşındaki yıldıza teklif götürdü.

LYON - Galatasaray, Lyon'lu Juninho'nun peşinde mi? 'football365' isimli internet sitesinin Fransız versiyonunda yer alan habere göre cevap 'evet'. Habere göre Sarı-Kırmızılı kulüp 32 yaşındaki yıldıza teklif götürdü. 2008'e kadar Lyon'la sözleşmesi olan Juninho ise kulübü Lyon'la görüştükten sonra başka bir takıma gitmek ya da gitmemek konusunda karar verecek. Brezilyalı orta saha oyuncusunun Lyon başkanı Jean Michel Aulas ile sözleşmesini iki yıllığına uzatma konusunda daha önce bir ön görüşme yaptığı ama kesin anlaşma sağlanamadığı biliniyor.
Ailesiyle Katar'a tatile giden Juninho, bu ülkedeki kulüplerin yanı sıra Kore ve Japonya'dan gelen teklifleri de değerlendiriyor. Galatasaray'ın devreye girdiği iddia edilen transferi konusunda kesin olan tek bir şey var ki, o da Juninho'nun henüz Lyon'dan ayrılmak konusunda kesin bir karar vermemiş olması.
Sarı-Kırmızılı ekibin yönetim kanadı ise 'ser verip sır vermeme' prensibiyle hareket ediyor. Transfer görüşmelerinde en aktif isimlerden biri olan Galatasaray Futbol A.Ş. Genel Müdürü Adnan Sezgin, 'önemli' futbolcularla transfer görüşmeleri yaptıklarını söyledi. Sezgin, "Hiçbir isim üzerine yorum yapmayacağım. Yerli ve yabancı beş isimle transfer görüşmeleri yapıyorum. Transferlerde olumlu gelişme olursa açıklarız" dedi.
Canaydın: Taraftarla barışırız
Zeytinburnu'ndaki UPS Haluk Ündeğer İlköğretim Okulu'nda bir ödül törenine katılan Özhan Canaydın da "Ciddi transferlerimiz olacak" demekle yetindi. Taraftarlarla yaşanan gelişmeleri de değerlendiren Canaydın, "Kendi aramızdaki bir problem, geçer gider. Ben onların büyüğüyüm, lideriyim. Bunların hepsi geçer, unutulur" diye konuştu. (Spor Servisi)