Juve, Piero'ya duacı

İtalyan basını, Juventus'un kötü oynamasına karşın, Del Piero'nun üstün gayretiyle Galatasaray'ı yenmeyi başardığını yazdı.

TORİNO - İtalyan basını, Juventus'un kötü oynamasına karşın, Del Piero'nun üstün gayretiyle Galatasaray'ı yenmeyi başardığını yazdı. "Juve'ye iki sihir" başlığını atan La Gazzetta dello Sport, iki golde de imzası olan kaptanın takımını omuzlarında taşıdığı ve Lippi'nin hata yapmasına izin vermediğini belirtti. Gazetede, "Kötü bir Juve. Hücuma yönelik oynayamadı. Lippi, Terim'e karşı ilk zaferini kazandı" denildi. La Gazzetta, Bülent, Mondragon ve Batista'yı iyiler arasında gösterirken, "Terim Delle Alpi'de ikinci acısını yaşadı" diye yazdı.
"Del Piero ve altın Juve" başlığını kullanan atan Tutto Sport, "Siyah-Beyazlılar, Galatasaray karşısında zorlandı ama Del Piero takımını galibiyete taşıdı. Hakan Şükür'ün beraberlik golü büyük korku yarattı" yorumunda bulundu. Galatasaray'ın saha içinde boşlukları iyi kapatıp, orta sahada rakibine şans vermediğini ifade eden gazete, ikinci yarıda oyuna giren Davids'in takımını ateşlediğini belirtti. Tutto Sport, sahanın en iyisini Batista, en kötüsünü de Frank De Boer olarak gösterdi.
'Türkler baskılıydı'
Corriere dello Sport "Hakan Şükür'ün golünden sonra Türkler ikinci yarının yarısına kadar baskılı oynadı. Ama Del Piero skoru belirledi" derken, La Repubblica ''Torino'da Türklere karşı zorlu mücadele. Juve'de çözüm Del Piero'dan geldi" ifadesini kullandı. Corriere della Sera "Del Piero, Galatasaray'ı bitirdi. Juve, ona minnettar" yorumunu yaptı.
Terim hataya öfkeli
Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, rakiplerinin bir anlık hatayı affetmediğini vurgulayarak, "Kötü bir gol yedik. Ardından Hakan Şükür'le dengeyi sağladık ve oyunun kontrolünü de aldık. Ancak bir saniyelik konstantrasyon hatası, Juventus'a gol kazandırdı" diye konuştu.
Ferrara'nın attığı ikinci golde faul olup olmadığını değerlendiren Terim şöyle devam etti: "İlginç olan, yan hakem ile orta hakemin farklı kararlar vermesi. Rus hakem, kötü maç yönetti. Takımın rahat futbolundan memnunum. Özellikle Hakan Şükür ideal bir santrafor gibi oynadı. Ama ona destek veren arkadaşları iyi değillerdi. Bu takım,bu tecrübeye kavuştuktan sonra böyle basit goller yememeli, çünkü dünya futbolunda artık gol atmak çok zor."
Terim, Sabri'nin defansta başarılı olduğunu, top kayıpları yapsa da forvete yönelik paslarının kendisi için yeterliği olduğunu ifade ederek, genç futbolcunun bu şekilde büyük oyuncu olacağını sözlerine ekledi.
Juventus Teknik Direktörü Marcello Lippi, rakipleri önünde zorlandıklarını vurgulayarak, "Şanslı olan bizdik. İlk dakikalarda gol bulmamız, bize her şey kolay olacakmış gibi bir hava verdi. Ama öyle olmadı. Karşımızda çok mücadele eden, teknik ve sürekli koşan bir Galatasaray bulduk. Gerçekten zor oldu" diye konuştu.