Juventus'ta hakem tepkisi

Juventus'ta hakem tepkisi
Juventus'ta hakem tepkisi
İtalyanlar, Real Madrid-Juventus maçını yöneten Alman hakem Manuel Grafe'ye ateş püskürdü.

Mehmet ÇİFTÇİ / MADRİD (DHA) - Hakem Manuel Grafe’nin Juventus’un yenilgisinde başrolü oynadığını savunan İtalyan basını, hakemin karşılaşmayı katlettiğini idda ettiler.

La Gazetta dello Sport, "Juventus hakem tarafından hem aşşalandı hem de kötü muameleye tabi tutuldu" manşetini atarak, yenilginin sorumlısu olarak Alman hakemi gösterdi. "Juve’nin çıkmasını zora sokan hakem" başlığını kullanan Correire dello Sport Galatasaray ’ın galibiyeti ile işlerin çıkmaza girdiğini savundu. Tutto sport ise "Juve hakemi geçemedi" manşeti ile hakeme ağır ifadeler kullandı. Hakemin haksız yere İtalyan oyuncuyu sahadan attığını vurgulayan gazete , 2-1 lik mağlubiyette Alman Manuel Grafe’nin imzası olduğunu öne sürdü.

Bu arada İspanyol Marca Gazetesi de hakeme 10 üzerinden 4 puan vererek Grafe’nin Real Madrid’e arka çıktığını ifade etti.

Karşılaşmadaki önemli pozisyonları inceleyen FIFA kokartlı eski İspanyol hakemlerden Andujar Oliver, Manuel Grafe’nin karşılaşma boyunca yanlış bir yönetim gösterdiğini ve Sergio Ramos’a yapılan hareket için kırmızı kartın gerekmediğini söyledi.