'Kaç pozisyon kazandık, sayısını bile bilmiyorum'

'Kaç pozisyon kazandık, sayısını bile bilmiyorum'
'Kaç pozisyon kazandık, sayısını bile bilmiyorum'
Fenerbahçe Teknik Direktörü Vitor Pereira, UEFA Avrupa Ligi'nde 0-0 berabere kaldıkları Ajax maçının ardından açıklamalarda bulundu.

Vitor Pereira, maç sonu yaptığı değerlendirmede, "Maçın 1. dakikasından itibaren baskılı oyunu ortaya koyduk. Ajax'ı hiçbir zaman oynatmadık. İkinci devre ortamın da etkisiyle geri çekildik, sonra yeniden toparlandık ama pozisyonları değerlendiremedik. Nasıl bir takım olduğumuzu ispatladık. Sadece sonucu alamadık, bence oyun iyiydi" dedi.

Portekizli hoca, "Bazen son pası veremedik, bazen fırsatları değerlendiremedik ama onlara asla şans vermedik. Zaten sizin için önde basmak kavramı nedir? Kaç pozisyon kazandık ilk devrede sayısını bile bilmiyorum. Çok top kazandık, istediğimiz agresif oyunu sahaya yansıttık. Tabii ki değişikliklerden sonra 2-3 gol daha bulabilirdik. Sadece son bölümde değil, hem ilk devre hem de ikinci yarıda istediğimizi yaptık" ifadelerini kullandı.   

"GALATASARAY MAÇINDA DA BÖYLEYDİK"

Sarı-lacivertli çalıştırıcı, "Galatasaray ve ilk Ajax maçında da böyleydik. Eğer sadece 'son bölümde iyi oynadık' derseniz benim bu işten hiçbir şey anlamadığım anlamına gelir. 2-3 gol atsak adil bir oyun olurdu. Sonuç dışında beni üzen bir şey yok. Bu akşamki gibi Molde karşısında da oynarsak sahadan mutlu ayrılacağımıza eminim. Yapmamız gereken şey girdiğimiz pozisyonları sonlandırmalıyız" şeklinde konuştu.

Vitor Pereira'nın basın toplantısındaki açıklamaları ise şöyle:
"Birçok fırsat yakaladık ama bunları gole çeviremedik. Gayet güzel bir karşılaşma oldu. Daha üstün olan taraf bizdik. Galip gelebilirdik. Eğer kazansaydık bence adil bir sonuç olurdu. Rakip sahada daha etkili oynayarak Ajax'tan daha fazla topa sahip olduk. Her gün son vuruşlardaki çalışmalarımıza devam ediyoruz. Daha iyi olmak için kenarlardan ortalarda her türlü kombinasyonu deneyerek çalışıyoruz. Belki son pasları iyi veremiyoruz. Bu akşam olduğu gibi gerektiği gibi maçları bitiremiyoruz ama bu maçı sadece kaçırdığımız pozisyonlar üzerinden değerlendirirsek doğru yapmayız."