'Kaderin böylesine yazıklar olsun'

Galatasaray'da, rahatsızlanan Tamas'ın yerine son dakikada Bülent ilk onbire alındı. Soyunma odasında başı dönen Rumen oyuncu Terim tarafından maç kadrosundan çıkarıldı.

  • Galatasaray'da, rahatsızlanan Tamas'ın yerine son dakikada Bülent ilk onbire alındı. Soyunma odasında başı dönen Rumen oyuncu Terim tarafından maç kadrosundan çıkarıldı. Grip olan Tamas'ın Florya'da iyi durumda bulunduğu ancak stada gelindiğinde baş dönmesiyle birlikte halsizliği de artan Rumen futbolcu riske edilmeyerek kadrodan çıkarıldı. Terim sürpriz bir şekilde Abdullah'a ilk onbirde şans tanıdı. Ayrıca Ayhan, Batista, Lukunku, Ergün, Baliç ve cezalı olan Hasan'ı da maç kadrosuna almadı.
  • Terim hak mahrumiyeti cezası nedeniyle maçı stattaki locasından izledi. Tecrübeli hoca, yedek kulübesindeki antrenör Müfit Erkasap ile iletişimi telsiz aracılığıyla sağladı.
  • Stat görevlileri hakem Mustafa Çulcu'yu tanımayınca kısa süreli gerginlik yaşandı. Çulcu bir süre kapıda beklemek zorunda kaldı.
  • Maçtan önce Orhan Gencebay'ın 'Batsın bu dünya', 'Yazıklar olsun' şarkıları stat hoparlöründen peşpeşe çalındı. Sarı-Kırmızılı taraftarlar maça ilgi göstermedi. Karşılaşmayı yaklaşık 15 bin kişi izledi. 5 bin Trabzonsporlu taraftarlar da maçı açık tribünden seyretti.
  • Galatasaraylı taraftarların yer aldığı açık tribünde 50 kadar konuk taraftar bayrak açtı. Ev sahibi seyirciler o tarafa doğru yönelince güvenlik güçleri Trabzonsporlu taraftarların etrafını çevirdi. Herhangi bir olayın çıkmasına meydan vermeyen güvenlik güçleri, daha sonra bu taraftarları stat dışına çıkardı.
  • Karşılaşmadan önce gişelerde çok sayıda bilet olmasına rağmen stat dışındaki karaborsa satışı dikkat çekiciydi. PAF Ligi'nde yapılan maçı Trabzonspor 2-1 kazandı.
  • Trabzonsporlu futbolcular sahaya 'Eğitim seferberliği başladı, aydınlık geleceğimizin size ihtiyacı var. Trabzon'un geleceğine yatırım yapın' yazılı pankartla çıktı. Güvenlik güçleri, şüpheli gördükleri araçları durdurarak arama yaptı. Çok sayıda polis de maçta görev aldı.