Kadıköy'de şampiyonluk partisi

Kadıköy'de şampiyonluk partisi
Kadıköy'de şampiyonluk partisi
Ligin bitimine 3 hafta kala şampiyonluğunu ilan eden Fenerbahçe, bu akşam Kadıköy Şükrü Saracoğlu'nda kupasını da alarak büyük ve görkemli bir kutlama gerçekleştirecek.

Spor Toto Süper Lig’de bitime 3 maç kala 2013-2014 sezonu şampiyonluğunu garantileyen ve böylece 19. mutlu sona ulaşan Fenerbahçe , bugün sahasında düzenlenecek kutlamalarda kupasını alacak.
Ligin 5. haftasından itibaren şampiyonluk yarışını önde götürdüğü sezonda, 31. haftada en yakın rakibiyle olan farkı 12’ye yükseltip hedefine erken ulaşan sarı-lacivertliler, şampiyonluk kutlamalarında gelenekselleşen Bağdat Caddesi turunun ardından Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı’nda düzenlenecek organizasyonda kupasını kaldıracak.
Sarı-lacivertli kulüp, Kadıköy’de gerçekleştirilecek kutlamalarda taraftarına unutamayacakları bir organizasyon hazırladı.

Bağdat caddesinde büyük tur

Erken gelen şampiyonlukla kutlamalara 31. haftadan itibaren başlayan sarı-lacivertli takım, bugün da yoğun bir gün geçirecek. Fenerbahçe Can Bartu Tesisleri’nde öğleyin düzenlenecek barbekü partisinde basın mensuplarıyla bir araya gelecek futbolcular daha sonra üzeri açık bir otobüsle sahil yoluna inip Bağdat Caddesi güzergahından stada hareket edecek. Futbolcular ve teknik heyeti taşıyacak otobüs Bostancı’dan caddeye girip sarı-lacivertli taraftarla buluşacak.

Stat kapısı 18.00’de açılıyor

Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı’ndaki kutlamalarda amatör şubelerin sporcuları saat 20.00’den itibaren bu sezon kazandıkları kupalarla taraftarın önünde tur atacak.
Kulübün “Son 90 dakika” sloganıyla hazırladığı kutlamalar ise saat 21.00’den itibaren başlayacak. Saha zeminine ve ekranlara yansıtılacak “video mapping” görüntüleriyle kulübün tarihi, geçmişteki şampiyonlukları, camianın son yıllarda yaşadıkları ve bu sürecin sonunda gelen 19. şampiyonluk görsel olarak sunulacak.
Taraftar için bir sürpriz hazırlayan futbol takımı, 2013-2014 sezonu şampiyonluk kupasını seyircisinin önünde alacak. Kombine kartlı ve Kardemir Karabükspor maçı bileti bulunan taraftarların alınacağı şampiyonluk şöleni için stat kapıları saat 18.00’de açılacak.

Fener bayrakları köprüye asıldı


Gelenek olduğu üzere şampiyon Fenerbahçe’nin bayrakları da boğazın iki köprüsünde dalgalanmaya başlandı. 2013-2014 sezonunun şampiyonu Fenerbahçe’nin bayrağı, Boğaziçi ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’ne dün asıldı. Her biri 30 metre boyundaki 300 metrekarelik dev Fenerbahçe bayrakları 12 gün boyunca köprülerde asılı kalacak.