Kadıköy'de 'Ümit' gecesi

Ümit Milliler, Avrupa Futbol Şampiyonası baraj ilk maçında deplasmanda 1-0 yenildiği Almanya'yı Şükrü Saracoğlu'nda konuk edecek.

İSTANBUL - Ümit Milliler, Avrupa Futbol Şampiyonası baraj ilk maçında deplasmanda 1-0 yenildiği Almanya'yı Şükrü Saracoğlu'nda konuk edecek. Ay-Yıldızlı ekipte sarı kart cezalısı olan Fatih Sonkaya karşılaşmada forma giyemeyecek. Sakatlığı süren Kemal'in durumu da maç saatinde netlik kazanacak. Ümit Millilerin barajı geçebilmesi için rakibini iki farklı skorla yenmesi gerekiyor. Maç 1-0 Türkiye'nin üstünlüğüyle biterse uzatmalara gidecek. Beraberlik durumunda ise Almanya tur atlayacak.
Teknik direktör Raşit Çetiner, maçın çok büyük önem taşıdığını vurgulayarak, "2.5 yıllık emeğimizin karşılığını bu maçta almak istiyoruz.
İlk maçta beklemediğimiz bir yenilgi aldık. Ancak futbolcu arkadaşlarıma güveniyorum. Kötü başlayan milli maç haftasını, önce biz Almanya'yı, sonra da A takım Letonya'yı eleyerek iyi bitireceğiz" dedi. Çetiner, Almanya'da çok ciddi bir taraftar desteğiyle oynadıklarını ifade ederek, "Sahamızda yapacağımız maçta, Almanya'dakinin iki misli seyirci bekliyoruz. Ücretsiz olan maçta seyircilerimiz tribünleri doldurup, bizi sonuna kadar desteklesinler" diye konuştu. Bu arada futbolseverler Saracoğlu'ndaki karşılaşmayı ücretsiz olarak izleyebilecek. (Spor Servisi)