'Kadıköy'e lider gider, lider döneriz'

'Kadıköy'e lider gider, lider döneriz'
'Kadıköy'e lider gider, lider döneriz'
Galatasaray Kulübü Başkan Yardımcısı Abdurrahim Albayrak, Süper Lig'de ezeli rakipleri Fenerbahçe ile deplasmanda oynayacakları karşılaşma öncesi dostluk mesajları verdi.

İSTANBUL - Florya Metin Oktay Tesisleri'nde yapılan antrenman sırasında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Abdurrahim Albayrak, Ziraat Türkiye Kupası çeyrek final ilk maçında Manisaspor'u 4-0 gibi net bir skorla yenerek, ikinci maç öncesi çok büyük bir avantaj yakaladıklarını söyledi.

Fenerbahçe maçının hazırlıklarına başladıklarını kaydeden Abdurrahim Albayrak, "Derbide iyi ve güzel bir maç olacak. İnsanlar evlerinde kavga seyretmek istemiyor. İnşallah milyonlarca insanın evine gireceğiz, misafirleri olacağız. İnsanların keyifli güzel bir maç seyretmelerini, kavgasız, gürültüsüz bir maç olmasını diliyorum" dedi.

Albayrak, Fenerbahçe'nin gücünü bildiklerini vurgulayarak, şunları söyledi:
"Allahıma şükürler olsun Hamza hocamız geldikten sonra takımımızda inanılmaz bir performans yükselişi oldu. Takım neşe ve huzur içinde idmanlar yapıyor. Bunun başmimarı Hamza hocamdır. Allah ondan razı olsun. Florya'da iyi bir ortam yarattık. Buna yönetim kurulunun çok büyük katkısı vardır. Kadıköy'e de yönetim kurulu olarak belki de tam kadro gideceğiz. Zor bir maç olacak. Sakin olanın kazanacağını düşünüyorum. Skorlar ne olursa olsun her şeyden önce barış, her şeyden önce kavgasız gürültüsüz bir maç olmasını diliyorum. İnsanlar 'artık bıktık bu kavgalardan gürültülerden' diyerek televizyonlarını kapatmasınlar. Sonuna kadar keyif alabilecekleri bir maç olmasını diliyorum. İki tarafa da başarılar diliyorum."

"PERFORMANSIMIZI KADIKÖY'DE DE SÜRDÜRECEĞİZ"

Bir gazetecinin, "Kadıköy'e puan avantajıyla gitmek dezavantaj olur mu" şeklindeki sorusu üzerine Albayrak, "Avantaj olur. Biz play-off maçında da Kadıköy'e gittiğimizde, bir puan öndeydik. O bir puanla şampiyon olduk. Bunun bilincinde olan, o maçı yaşayan takımımız içinde birçok futbolcu kardeşimiz var. Ben bu performansımızı Kadıköy'de de sürdüreceğimize inanıyorum. Futbolcu kardeşlerimize güvenim sonsuz. Hoca da bütün futbolcularla birebir ilgileniyor. Allah'ın izniyle biz Kadıköy'e lider olarak gideriz, lider olarak da tekrar Florya'ya döneriz" ifadelerini kullandı.

Burak Yılmaz'ın sakatlığının iyileştiğini, Manisaspor maçında tedbir amaçlı oynatılmadığını belirten Abdurrahim Albayrak, Semih'in ağrısı olduğu için tedbir amaçlı olarak oyundan çıktığını söyledi.
Albayrak, Aydın Yılmaz'ın uzun bir sakatlık döneminin ardından dün akşam oynamasına da çok sevindiğini kaydetti.

Albayrak, rahatsızlanan Kulüp Başkanı Duygun Yarsuvat'a da geçmiş olsun dileklerinde bulunarak, "Dün akşam derste rahatsız olan ve geceyi tedbir altında hastanede geçiren sevgili Başkanıma acil şifalar diliyorum, çok geçmiş olsun, 'I love you başkanım' diyorum" dedi.

"PRANDELLI ŞAMPİYONLUK PRİMİNDEN DE PAY İSTER"

Albayrak, açıklamalarının ardından Yenibosna'daki işyerinde gazetecilerle bir araya geldi. İtalyan teknik adam Cesare Prandelli'nin Galatasaray 'dan alacakları için Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi'ne (CAS) başvurduğunun hatırlatılması üzerine "Şampiyon olursak Prandelli, şampiyonluk priminden de pay ister" diye konuşan sarı-kırmızılı yönetici, "Avukatlarımız ilgileniyor. Bir İsviçreli ve bir Galatasaraylı iki avukatımız var. Duygun Yarsuvat ve Hamdi Yasaman da hukuk konusunda uzman. Spor hukukunda da uzman olan başka bir avukatı da görevlendireceğiz. Bu davayla ilgili gerekli deliller var. Kazanacağımızı düşünüyorum" ifadelerini kullandı.

Albayrak, Prandelli'yi gönderdikten sonra Hamza Hamzoğlu ile 500 bin Dolar'a sözleşme imzaladıklarını hatırlatarak, "Herkes hesap yapıyor. Hamza Hamzaoğlu'na 500 bin Dolar verdik ve 10 galibiyet ve 2 beraberlik aldık, 11 trilyon para kazandık" şeklinde konuştu. (AA)