Kadınlar basketbolda şampiyonluk son maça kaldı

Kadınlar basketbolda şampiyonluk son maça kaldı
Kadınlar basketbolda şampiyonluk son maça kaldı
Galatasaray, Kadınlar Basketbol Ligi final serisi dördüncü maçında knouk ettiği Fenerbahçe'yi 72-56 ile mağlup etti ve seriyi Ülker Sports Arena'da oynanacak son maça taşıdı.

Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi play-off final serisi dördüncü maçında Galatasaray , sahasında ağırladığı Fenerbahçe ’yi 72-56’lik skorla rahat geçti ve seride durumu 2-2’ye getirdi. Sahaya şampiyonluk parolası ile çıkan Sarı-Lacivertliler, pota altında eski oyuncusu Nevriye Yılmaz’ın etkili oyununa engel olamayaınca sahadan mağlubiyetle ayrıldı.

Bu sezon sahasındaki son maçına çıkan Sarı-Kırmızılılar’da Nevriye’ye ek olarak Ann Wauters’ın 18 sayılık katkısı galibiyeti getirdi. Üst üste sekizinci toplamda ise 11. şampiyonluğunu elde edip ezeli rakibinin rekorunu egale etmek isteyen Sarı-Lacivertliler’de ise Angel McCoughtry’nin 16 sayı, 7 ribauntluk çabası yetmedi. Bu sonuçla Fenerbahçe’ye karşı iki mağlubiyetini de son saniye basketleriyle alan Galatasaray, 5 Mayıs’ta Ülker Sports Arena’da oynanacak son maça uzatmış oldu.

Cappie gününde değildi

Fenerbahçe’nin ikinci çeyrekte potasında gördüğü 23 sayıya yalnızca 8 sayı ile cevap verebilmesi maçın kritik noktalarından birini oluştururken, Dişi Kanarya’da bir önceki maçta 19 sayı kaydeden Cappie Pondexter’ın 20 dakika süre alıp yalnızca üç kez şut denemesi ve 5 sayıda kalması Sarı-Lacivertliler’e mağlubiyeti getiren unsurlardan oldu. Öte yandan Pondexter’ın beş faulle oyun dışı kaldığı maçta McCoughtry (16) ve Verameyenka’dan (13) başka çift hanelere ulaşan oyuncu olmadı. Galatasaray’ın ise maç boyunca yalnızca yedi oyuncu kullanması dikkat çekti.

1. ÇEYREK: 15-17
2. ÇEYREK: 38-25
3. ÇEYREK: 57-41
4. ÇEYREK: 72-56


TKBL PLAY-OFF FİNAL MAÇLARI

1. Maç / 24 Nisan Çarşamba
Fenerbahçe: 59 – Galatasaray: 64 (0-1)

2. Maç / 26 Nisan Cuma
Fenerbahçe: 55 – Galatasaray: 52 (1-1)

3. Maç / 29 Nisan Pazartesi
Galatasaray: 70 – Fenerbahçe: 71 (1-2)

4. Maç / 2 Mayıs Perşembe
Galatasaray: 72 – Fenerbahçe: 56(2-2)

5. Maç (Gerekirse) / 5 Mayıs Pazar
Fenerbahçe – Galatasaray (Ülker Sports Arena)